Sort by
Sort by

Lezzet

ekran%20alddwwee%C4%B1nt%C4%B1s%C4%B1.jpg

TAT PANELİ: Tüketiciler, ürünün rengi veya görünümünden etkilenmemeleri için özel ışıklar altında farklı ürünlerin tatlarını karşılaştırır.

Amacımız tüketicilerimizin ihtiyaç ve tercihlerini anlayarak onlara keyif ve kolaylık sunmaktır. Bu keyif anına ürünümüzü tüketmeden önce, tüketirken ve tükettikten sonra alınan haz da dâhildir. Bu nedenle süpermarketlerde gıda satın alırken bu seçimi nelerin etkilediğinden, yemek yemenin sosyal boyutlarına ve beş duyu ile algılamaya kadar gıda ile tüketicinin etkileşimini tüm açılardan inceleriz.

Tat gibi yerel dayanağı olan tercihler dünyanın dört bir yanında çok büyük farklılıklar gösterir ve bunları anlayabilmek bizim için son derece önemlidir. Hatta bazı iş birimlerimizde, yerel markalar küresel markalardan daha büyük önem taşır. Örneğin çikolata ve şekerleme iş birimimizin tüm dünyada %70'i yerel markalardan oluşur.

Bununla birlikte birden çok pazara odaklanan AR-GE projelerini yönetmek oldukça güç olduğundan gerekli durumlarda yerel teknoloji platformları kullanılır. Bu yüzden tüm dünyada bulunan 34 AR-GE ve Ürün Teknoloji Merkezi’ne ek olarak 300'den fazla Uygulama Grubu’na da sahibiz. Bu Uygulama Grupları, AR-GE ve Ürün Teknoloji Merkezleri tarafından geliştirilen ürünleri alır ve yerel damak tadına uygun olacak şekilde üretilmesini sağlar.