Sort results by
Sort results by

Nestlé Sağlıklı Çocuklar Küresel Programı

Sağlıklı yeme alışkanlıkları edinme ve aktif olma çocukların sağlıklı kilolarına ulaşabilmelerine ve kilolarını koruyabilmelerine yardımcı olur. Çocuklar için daha sağlıklı yaşam tarzları ve beslenme biçimlerini teşvik etmek için elimizden geleni yapıyoruz.

Amaç

Healthy Kids Ecuador
BESLENME EĞİTİMİ: Keyla ve Kysha adındaki ikizler Ekvator’da düzenlenen Nestlé Sağlıklı Çocuklar Programına katıldı

Nestlé Sağlıklı Çocuklar Küresel Programının amacı beslenme ve sağlık alanındaki bilgileri geliştirerek dünyadaki okul çağındaki çocuklar arasında fiziksel aktiviteyi desteklemektir.

Çoklu ortaklık yaklaşımları

Sağlıklı Çocuklar programları çoklu ortaklık yaklaşımlarına dayanır: ulusal ve yerel yönetimler, sivil toplum kuruluşları, sağlık ve beslenme kuruluşları ve spor federasyonları dâhil olmak üzere dünya çapında yaklaşık 300 iş ortağıyla çalışıyoruz.

Küresel düzeyde Sağlıklı Çocuklar programı programın geliştirilmesini desteklemek amacıyla Uluslararası EPODE Ağı ve Uluslararası Atletizm Federasyonları Birliği ile ortak çalıştırmalar yürütüyor.

Küresel Ulaşma

2015 Ekim ayı itibariyle Sağlıklı Çocuklar Küresel Programımızı 80 ülkede yürütmek amacıyla 300’e yakın ortağımızla faaliyetlerimizi sürdürüyoruz (2014: 73 ülke – bkz. infografik). Bu çabalarımız sayesinde çocukların beslenmenin ve fiziksel aktivitenin önemine dair temel bilgileri gelişiyor ve bu sayede bugüne kadar yaklaşık 8 milyon çocuğa ulaşmış bulunuyoruz.

Etkili programlar

Programın başarısının temelinde yerel toplumların özel ihtiyaçlarını karşılamaya yönelik eğitim materyalleri ve müfredat programı geliştiren uzman ekiplerin niteliği yer alıyor.

Çocukların düzenli olarak katılım sağladığı programların en iyi şekilde işlediğini bildiğimizden daha sıkı katılım kriterleri geliştirdik.

Ayrıca, etkileri değerlendirmenin yolunu geliştirerek programların çocukların beslenme ve sağlık alanlarındaki bilgi, tavır ve davranışlarını olumlu bir biçimde vurgulamasını sağlamaya odaklanacağız.

Küresel kriterler

  • Toplum ihtiyaçlarının değerlendirilmesi
  • Okul çağındaki çocuklar için beslenme eğitimi ve fiziksel eğitim alanlarına odaklanma
  • Uzman uygulama ortakları
  • Etki sağlamak amacıyla program yoğunluğu
  • Kurumsal programlar, bu nedenle ürün markaları ve pazarlamayla ilişkilendirilmeme
  • Program takibi ve değerlendirme

Taahhüdümüz

Fiziksel aktivite dâhil sağlıklı beslenme biçimleri ve yaşam tarzlarını destekleme' taahhüdümüz kapsamında Nestlé Sağlıklı Çocuklar Programı 2015 yılında 73 ülkeden 80 ülkeye çıkarmayı taahhüt ettik. Bu taahhüdümüzü 2015 ayında gerçekleştirdik.