Sort results by
Sort results by

Kişiye özel beslenme

Obezite, diyabet ve Alzheimer gibi sağlık sorunları hastalıkların önlenmesinden çok hasta kişileri tedavi etme üzerine kurulmuş sağlık sistemlerimiz üzerinde sürdürülemez bir yük oluşturmaktadır.

2011 yılında kurulan Nestlé Health Science tüketiciler, hastalar ve sağlık hizmetleri alanındaki partnerlerimiz için sağlığın gidişatını değiştirmek için nütrisyonel tedavinin rolünü geliştirmek üzere faaliyetler yürüten bir sağlık bilimi şirketidir.

Kişiye özel sağlık bilimine dayalı beslenme günümüzün kronik ve akut sağlık sorunları ve hastalıkların birçoğuna yönelik etkili ve uygun maliyetli bir çözüm sunma fırsatına sahiptir.

Sağlık bilimine dayalı beslenmenin iki farklı şekilde kişiye özel olacağına inanıyoruz. Öncelikle belirli ihtiyaçları hedef alacaktır. Örneğin, yutma zorluğu olan kişilere yönelik ürünler akciğer enfeksiyonu gibi komplikasyonların olasılığını düşürecektir.

İkinci olarak, besinle olan genetik ve çevresel etkileşimleri daha iyi anlayarak beslenme gitgide daha kişiye özel olacaktır.