Sort results by
Sort results by

Çocukları Harekete Geçirin: Daha Fazla Aktivite İçin İpuçları

 
Boy playing hopscotch
ÇOCUKLAR İÇİN TEBEŞİRLE ÇİZİLEN OYUNLAR: Seksek, çocukları harekete geçirmek için eğlenceli bir aktivitedir.

Farklı fiziksel deneyimler, çocuklarımızın sağlıklı gelişiminin oldukça önemli bir parçasıdır. Çocuklar egzersiz yaparak vücutlarını nasıl güvenle kontrol edeceklerini öğrenirler. Fiziksel aktivite aynı zamanda özgüveni ve bağımsızlığı artırarak sağlıklı kiloyu korumaya yardımcı olur. Küçüklerinizin hareket etmek için bolca fırsatı olduğundan emin olmanız önemlidir.

Fiziksel deneyim için zaman ve alan

Çocuklar doğal hareket etme gereksinimlerini karşılamak için bolca zamana ve alana ihtiyaç duyar. Ancak maalesef kalabalık yollar ve sınırlı yaşam alanları, etrafta koşmayı ve dışarıda oynamayı gittikçe zorlaştırır.

Çocuğunuza yaşadığınız ortama uygun oyunlar öğretin. Örneğin, küçük dairelerde bile zıplamak için yere bir yatak serebilir veya oynamak için yumuşak toplar bulundurabilirsiniz. Anaokulu yaşındaki çocuklar zaten teneke kutudan cambaz ayaklıklarını, tavandan sarkıtılan tırmanma merdivenlerini veya kapı çerçevesine sabitlenmiş barfiks çubuklarını kullanabilir.

Kapınızın önündeki kaldırımda veya arka bahçedeki beton alanda hoplamayı ve zıplamayı içeren seksek gibi oyunlar idealdir. Peki daha küçük çocuklar için örneğin bir kuş gibi kanat çırpma, bir fil gibi ayaklarını hızla yere vurma veya bir kurbağa gibi hoplama gibi biraz "hayvan tarzı" hareket oyununa ne dersiniz? Bir çocuk hareketi yaparken, diğerleri onu taklit eder.

Küçük çocuklar için eğlenceli hareket oyunları

Küçük çocuklar, oyunun parçası olarak hareket etmeyi tercih ederler.