Sort results by
Sort results by

2014 Ödülleri

Daha Tatlı bir Güney Sudan

Birincilik Ödülü - Honey Care Africa

Honey Care Africa bal üretimiyle kırsal alanda yaşayan küçük toprak sahibi ailelere önemli ölçüde ek gelir elde etmeleri için fırsatlar sunmayı amaçlayan bir adil ticaret bal şirketidir.

Honey Care Africa küçük toprak sahibi üreticileri eğiterek, ağlar içinde organize ederek (SWARM Kümeleri) ve tek porsiyonluk bal için Piramit Tabanı kitle pazarı geliştirme dâhil adil fiyatlı bir bal pazarı temin ederek etkin ticari bir değer zinciri oluşturmayı hedeflemektedir. Kuruluşun amacı ticari arıcılar haline gelmelerine yardımcı olarak on binlerce Güney Sudanlı küçük toprak sahibi çiftçinin yoksulluktan kurtulmasını desteklemektir.

Fotoğraflarla

Daha fazla bilgi için: Honey Care Africa website

 

 


 

 

 

İkincilik ödülü - MSABI

 

 

True Life Water Point, Tanzanya

MSABI, yerel toplulukların spesifik ihtiyaçlarını karşılamak amacıyla özel olarak planlanmış su noktaları, sanitasyon, katılımcı eğitim ve seramik su filtreleri dâhil olmak üzere Tanzanya’da kırsal su, sanitasyon ve hijyen (WASH) programları yürüten kâr amacı gütmeyen bir kuruluştur.

Fotoğraflarla

Daha fazla bilgi için: MSABI website

 

 

 

 

İkincilik ödülü - Sanergy

 

 

Afrika’nın Gayri Resmi Yerleşim Yerlerinde Sürdürülebilir Sanitasyon, Kenya

Yerel mikro girişimcilere küçük ölçekli yüksek kaliteli sanitasyon tesisleri üreten ve bayiliğini veren sosyal bir kuruluş olan Sanergy topluluğun insani atıklarını toplayarak gübre ve enerji gibi yüksek değere sahip yan ürünlere dönüştürmektedir.

Fotoğraflarla

Daha fazla bilgi için: Sanergy website