Neyin Peşindeyiz?

Kimi zaman etrafımızdakilerin “Neyin peşindesin?” diye sormasına...

Hatta “Buna gerçekten değer mi?” diye düşünmemize karşın, aslında hepimiz hayatımıza anlam katacak bir şeylerin peşindeyiz!

Biz, Nestlé olarak, hep bi’ İyilik Peşindeyiz!

 

 

Sağlıklı Adımlar

Tam 8 yıldır Milli Eğitim Bakanlığı ile iş birliği içinde yürüttüğümüz Sağlıklı Adımlar Projesi kapsamında şu ana kadar 17 ilde, 172 ilkokul, 117.000 öğrenci, 234.000 veli, 4000 öğretmene ulaştık. Bu yıl öğretmenlerle yaptığımız ölçme ve değerlendirme çalışmalarına göre, projenin başlangıcından bu yana yüzde 41 oranında artırdığımız yeterli ve dengeli beslenme konusundaki bilgi düzeyini tüm çocuklarımıza yaymak için durmadan çalışmaya devam ediyoruz.

Detaylı bilgi için

Kahveyi Saygıyla Üretme

Fıstığımız Bol Olsun

Fıstığımız Bol Olsun projesi ile 2011 yılından beri, çiftçilerimizin hasadına ve hayatına bolluk sağlamayı, Türkiye için çok önemli bir tarımsal değere sahip olan antep fıstığının verim ve kalitesini %50 artırmayı hedefliyoruz.

Detaylı bilgi için

Fıstığımız Bol Olsun

Fazla Gıda

2019 yılından beri ülkemizde çevre koruma çalışmalarına odaklanan Fazla Gıda Sosyal Teknoloji Girişimi ile sıfır atık ve karbon emisyonunu azaltma konularında iş birliği yapıyoruz. Birleşmiş Milletler Kalkınma Programı tarafından 2018’de desteklenen tek Türk girişimi olan Fazla Gıda, artan gıda ürünlerimizin biogaza veya hayvan yemine dönüştürülmesine, tüketime uygun olanların ise ihtiyaç sahiplerine ulaştırılmasına destek oluyor.

Detaylı bilgi için

Kahveyi Saygıyla Üretme

Kahveyi Saygıyla Üretme sloganı ile çıktığımız bu yolda; içtiğimiz o sıcacık kahve 50 sene sonra da aynı berekette yetişsin diye, dünya genelindeki en büyük kahve sürdürülebilirliği projesini yürüterek 1 milyon işçiyle çalışıyor, çiftçi eğitimi ve tarım uzmanlığını finansal olarak destekliyoruz.

Bugün her iki NESCAFÉ fincanından birinin sürdürülebilir kahve kaynaklarından üretilmesinin gururunu yaşıyor, 10 sene içinde bunun içtiğimiz tüm fincanlar için geçerli olması için çalışıyoruz.

Kahveyi Saygıyla Üretme

Kakao Planı

Kakao Planı’nı hayata geçirerek; çiftçilerin kârlılık sağlayan çiftlikler işletebilmelerini sağlıyor, kakao yetiştiren topluluklardaki sosyal koşulları iyileştirmek için gerekli eğitimi veriyoruz. Bugün Fildişi Sahilleri, Ekvator, Gana, Endonezya, Meksika ve Venezüella’da uyguladığımız Kakao Planı ile binlerce ton iyi kalite sürdürülebilir kakao tedarik etmeyi amaçlıyoruz.

Kakao Planı

Ürünlerde İyileştirmeler

Türkiye’de ürettiğimiz ürünlerde, 2000 yılından beri Dünya Sağlık Örgütü’nün belirlediği şeker, tuz, yağ ve doymamış yağ oranlarını esas alıyoruz. Bugün ürünlerimizin yüzde 90’ı bu kriterlere uygun olarak üretilirken, geri kalanını da kriterlere uygun hale getirmek için var gücümüzle çalışıyoruz.

Son 5 yıl içinde 40 bin ton şeker, 15 yıl içinde ise 15 bin ton tuz eksilttiğimiz ürünlerimize, 2020 yılına kadar 300 milyon porsiyon zengin lifli gıda ve 750 milyon porsiyon sebze eklemeyi hedefliyoruz.

Kakao Planı

Plastik Taahhüdü

Nestlé olarak, plastik atık sorunuyla mücadeleyi önceliklendiriyor, bu sebeple 2025'e kadar ambalajlarımızın %100'ünü geri dönüştürülebilir veya tekrar kullanılabilir hale getirmeyi taahhüt ediyoruz. Bu hedef için çalışırken alternatif malzemelere öncelik veriyor, atıksız geleceği şekillendirecek adımlar atıyoruz.

Plastik Taahhüdü

Sen de Patile & Barınak Yardımları

Hayvan dostlarımızın yaşam hakkına ve yaşama koşullarına dikkat çekmek amacıyla son 5 yıldır Sen de Patile projesini gerçekleştiriyoruz. Bir gün değil her gün yemek ve barınak bulabilsinler diye, hayvan barınaklarına yıllık ortalama yüz bin paket mama bağışında bulunuyoruz.

Sen de Patile & Barınak Yardımları

Nestlé Medikal Ürünler

2011 yılından itibaren, tüketiciler, hastalar, doktorlar ve diğer sağlık personelleri için sağlık yönetiminin seyrini değiştirmek amacıyla kurduğumuz Nestlé Health Science ile beslenmenin tedavi edici rolünü gelecek nesillere aktarıyoruz.

Nestlé Medikal Ürünler

Nestlé Bebek Beslenmesi

154 yıl önce, ilk bebek mamasını bularak bir bebeğin hayatını kurtardığımız günden beri, anne sütünün en iyisi olduğu bilinciyle, anne sütü alamayan bebekler için sağlıklı nesiller yetiştirme amacıyla sağlıklı temeller oluşturmaya çalışıyoruz.

Nestlé Bebek Beslenmesi

Nesfit, Memeder İş birliği ile “Pembe Kurdele”

7 yıldır meme kanserine karşı mücadeleyi destekliyor, son 3 yıldır ise farkındalık ayı kapsamında Meme Sağlığı Derneği (Memeder) ile iş birliği yapıyoruz. Yıllık olarak yaptığımız bağışlarla 10,000 kadına erken tanı ve tedavi imkanı sunuyoruz.

Detaylı bilgi için.

Nesfit, Memeder İşbirliği ile “Pembe Kurdele”

Kahvaltılık Gevrekler, WWF ve National Geographic iş birliği ile “Birlikte Koruyalım”

WWF-Türkiye (Doğal Hayatı Koruma Vakfı) ve National Geographic iş birliği ile yaşamı tehdit altında olan hayvanlara dikkat çekmek için 2018’de Eylül-Kasım ayları arasında gerçekleşen proje ile Adana Akyatan Yaban Hayat Koruma Sahası’nda 20,000 adet yavru yeşil deniz kaplumbağalarının güvenle denize ulaşmalarına destek olduk.

Kahvaltılık Gevrekler, WWF ve National Geographic işbirliği ile “Birlikte Koruyalım”

Siz de bizimle aynı şeylerin peşindeyseniz, hadi düşün peşimize!