Sort results by
Sort results by

Nestlé Olarak Neden İyilik Peşindeyiz?

Nestlé olarak, bugünün ve gelecek nesillerin yaşam kalitesini artırmak amacıyla gıdanın gücünü ortaya çıkarıyoruz. Gıdanın gücüyle; bireyler ve aileler, topluluklar ve gezegenimiz için daha iyi ve yaşanılabilir bir alan inşa etmeye çalışıyoruz.
 

banner-neyin-pesindeyiz

 

İyi de Neden İyilik Peşindeyiz?
 

“Ortak Değer Yaratma” anlayışımız çerçevesinde; hayatlarımızı, gezegenimizi ve geleceğimizi iyileştirmek için dokunabildiğimiz her alanda fark yaratmanın sorumluluğumuz olduğuna inanıyoruz ve bunu Nestlé çatısı altındaki tüm markalarımızla birlikte gerçekleştirebileceğimizi biliyoruz.
 

İşte bu amaç doğrultusunda; bir arada yaşadığımız ve birlikte çalıştığımız herkes için hep bi’ İyilik Peşindeyiz. Siz de aynı şeylerin peşindeyseniz, düşün peşimize!

 

Çocuklarımız için İyilik Peşindeyiz!

Gelecek nesillerin daha bilinçli ve sağlıklı olmasını sağlamak adına, Millî Eğitim Bakanlığı iş birliği ile çocuklarımıza dengeli beslenme eğitimi veriyoruz. 10 yıldır yürüttüğümüz Sağlıklı Adımlar projesi kapsamında, şu ana kadar 19 ilde; 198.772 bin öğrenci, 397.544 veli ve 6.658 öğretmene ulaştık. Çocuklara aşıladığımız dengeli beslenme, hijyen ve çevre bilinci konularında durmadan çalışmaya ve İyilik Peşinde olmaya devam edeceğiz.
Çocuklarımız için İyilik Peşindeyiz!

Fazla Gıda

Nestlé olarak binlerce çocuğumuz için İyilik Peşindeyiz. 2019 yılından beri ülkemizde çevre koruma çalışmalarına odaklanan sosyal teknoloji girişimi Fazla Gıda ile sıfır atık ve karbon emisyonu azaltma konularında iş birliği yapıyoruz. Birleşmiş Milletler Kalkınma Programı tarafından 2018’de desteklenen tek Türk girişimi olan Fazla Gıda, artan gıda ürünlerimizin biyogaza veya hayvan yemine dönüştürülmesine, tüketime uygun olanların ise ihtiyaç sahiplerine ulaştırılmasına destek oluyor.
Detaylı bilgi için
fazlagida
 • Kakao Planı
  Kakao Planı’nı hayata geçirerek; çiftçilerin kârlılık sağlayan çiftlikler işletebilmelerini sağlıyor, kakao yetiştiren topluluklardaki sosyal koşulları iyileştirmek için gerekli eğitimleri veriyoruz. Bugün Fildişi Sahilleri, Ekvator, Gana, Endonezya, Meksika ve Venezuela’da uyguladığımız Kakao Planı ile binlerce ton iyi kalite sürdürülebilir kakao tedarik etmeyi amaçlıyoruz.
  Kakao Planı
 • Plastik Taahhüdü
  Nestlé olarak, plastik atık sorunuyla mücadeleyi önceliklendiriyor, bu sebeple 2025'e kadar ambalajlarımızın %100'ünü geri dönüştürülebilir veya tekrar kullanılabilir hale getirmeyi taahhüt ediyoruz. Bu hedef için çalışırken alternatif malzemelere öncelik veriyor, atıksız geleceği şekillendirecek adımlar atıyoruz.
  Plastik Taahhüdü
 • Nestlé Medikal Ürünler
  2011 yılından bu yana; tüketiciler, hastalar, doktorlar ve diğer sağlık personelleri için sağlık yönetiminin seyrini değiştirmek amacıyla kurduğumuz Nestlé Health Science ile beslenmenin tedavi edici rolünü gelecek nesillere aktarıyoruz.
  Nestlé Medikal Ürünler
 • Nestlé Bebek Beslenmesi
  155 yıl önce, ilk bebek mamasını bularak bir bebeğin hayatını kurtardığımız günden beri, anne sütünün en iyisi olduğu bilinciyle, anne sütü alamayan bebekler için sağlıklı nesiller yetiştirme amacıyla sağlıklı temeller oluşturmaya çalışıyoruz.
  Nestlé Bebek Beslenmesi
 • Ürünlerde İyileştirmeler
  Türkiye’de ürettiğimiz ürünlerde, 2000 yılından beri Dünya Sağlık Örgütü’nün belirlediği şeker, tuz, yağ ve doymamış yağ oranlarını esas alıyoruz. Bugün ürünlerimizin %90’ı bu kriterlere uygun olarak üretilirken, %100’e ulaşmak için var gücümüzle çalışıyoruz.

  Son 5 yıl içinde 40 bin ton şeker, 15 yıl içinde ise 15 bin ton tuz eksilttiğimiz ürünlerimize, 2020 yılına kadar 300 milyon porsiyon zengin lifli gıda ve 750 milyon porsiyon sebze eklemeyi hedefliyoruz.
  Ürünlerde İyileştirmeler
 • Pure Life
  Gezegenimiz için İyilik Peşindeyiz! Nestlé Waters olarak, bugünün ve gelecek nesillerin yaşam kalitesini artırmak için sürdürülebilirliğin ötesine geçerek, 2050 yılına kadar net sıfır emisyon sözü verdik. Bu amacımıza ulaşmak için, Nestlé Pure Life 1 litre şişelerini %50’si geri dönüştürülmüş malzemeden üretiyoruz.
  PureLife
 • “GENERATION REGENERATION” yolcuğumuzu başlattık
  Nestlé olarak, gezegenin geleceği için yenileyici bir gıda sistemine geçişi desteklemek amacıyla “Generation Regeneration” çatısı altında yeni planımızı ortaya koyuyoruz. Sürdürülebilirliğin ötesine geçmeyi hedefleyen planımız kapsamında, önümüzdeki beş yıl içinde 1,2 milyar İsviçre frangı yatırım yapacağız. Çevreyi korumayı ve eski haline getirmeyi, çiftçilerin geçim kaynaklarını iyileştirmeyi ve refahını artırmayı önceliklendireceğiz.
  GENERATION REGENERATION