Sort results by
Sort results by

Beslenme Eğitimi

Taahhüdümüz: İyi beslenme ve besleme uygulamaları oluşturmaya yönelik eğitim programları sağlamakOur commitment: Ensure responsible marketing communication to children


Hedeflerimiz

Ailelere ve bakıcılara, daha sağlıklı çocuklar yetiştirmelerine rehberlik ederek yardımcı olmak ve sağlık uzmanlarının gelecek nesillerin bakımında beslenme açısından daha etkin olmasına yardımcı olmak.

Devam Eden – Sağlık uzmanlarına, küresel çapta yetersiz ve fazla beslenme sorunlarına eğilen beslenme eğitimi hizmetleri ve programları sunuyoruz (Nestlé Beslenme Enstitüsü).

Devam Eden – Anne babalar ve bakıcılara yönelik, hamilelik sırasında annenin beslenmesi ve bebeğin doğumundan sonra anne sütü ile beslenmeyi desteklemek de dahil olmak üzere ilk 1.000 günün (gebelik başlangıcından çocuğun ikinci yaşının sonuna kadar) önemine odaklanan, bilime dayalı, pratik beslenme eğitimi sunuyoruz (Nestlé İyi Büyüsün, İyi Yaşasın ).

2015’e kadar – Nestlé Beslenme Enstitüsü, dokuz dilde internet üzerinden eğitim hizmetleri üzerinden 1 milyondan fazla sağlık uzmanına ulaşacak.

2015’e kadar – Nestlé İyi Büyüsün, İyi Yaşasın, çok dilli internet üzerinden beslenme eğitimi hizmetleri sayesinde dünya çapında 5 milyondan fazla anneye ve bakıcıya ulaşacak.


İlerlemeler

Nestlé Beslenme Enstitüsü (Nestlé Nutrition Institute-NNI), 195 ülkede sağlık uzmanlarına eğitim hizmetleri sunmaktadır. 243.000'den fazla sağlık uzmanı, NNI'nin eğitim sitesine üye olarak kayıtlıdır. Dünyanın beslenme bilgisi yayınlayan en büyük özel yayıncısı olarak NNI web sitesinde 3.000'den fazla yayın ücretsiz olarak üyeler tarafından indirilebilmektedir. 1981'de kurulduğu günden bu yana, NNI 85 Uluslararası Beslenme Atölyesi, 700'den fazla internet üzerinden konferans düzenledi ve her yıl gelişmekte olan bölgelerden 8-10 genç tıp doktoruna lisansüstü akademik burs sağladı. 2014'te NNI atölyelerini internet üzerinden canlı yayınlayarak, daha önceki yıllara kıyasla 10 kat daha fazla sağlık uzmanına ulaştık.

Nestlé İyi Büyüsün, İyi Yaşasın kritik olan yaşamın ilk 1.000 gününde beslenme ve gelişim açısından doğru beslenmeyi sağlamaları için annelere ve bakıcılara yardım etmek üzere tasarlanmış, yeni interaktif, bilime dayalı eğitim programımızdır.


Bakış açımız

Nestlé, beslenme alanındaki uzmanlığını ve tüketiciler hakkındaki derin anlayışını toplum yararına paylaşma sorumluluğu olduğuna inanıyor. Yaşamın ilk 1.000 gününde beslenme üzerinden daha iyi bir sağlığı desteklemeye odaklanıyoruz. Örneğin annenin yetersiz beslenmesi, fetüsün gelişimini ve zihinsel işlevlerini etkiliyor ve bebek hastalık ve ölüm oranlarını arttırıyor. İlk yıllarında kötü beslenen çocuklar, fiziksel ve zihinsel potansiyellerini tam olarak geliştiremiyor ve daha sonraki hayatlarında sağlıklarının bozulma riski artıyor.

Eğitim programlarımız, anne babalara ve bakıcılara daha sağlıklı çocuklar yetiştirmek için rehberlik etmede yardımcı olmayı, ilk 1.000 gün boyunca iyi uygulamaları hayata geçirmeninen fazla içinde olanları hedef almayı ve gelecek nesillerin bakımında beslenme yönüne daha fazla etkisi olmak üzere sağlık uzmanlarına yardımcı olmayı amaçlıyor.

Bu hedefimizde karşılaştığımız zorluk, bilimsel topluluklar ve kamu sağlık topluluklarıyla birlikte çalışmamıza dair algılanan çıkar çatışmasının üstesinden gelmektir. bilimsel araştırmaların ve eğitim programlarının işbirliği, yürütülmesi ve yaygınlaştırılmasında en yüksek düzeyde şeffaflık, bilimsel özen ve etik standartları sağlayarak bu zorluğun üstesinden geliyoruz.


İlgili içerik