Sort results by
Sort results by

Beslenme ve Sağlık Araştırmaları

Taahhüdümüz: Beslenme ve sağlık araştırmalarında işbirliği yaparak sektöre liderlik etmekOur commitment: Build knowledge leadership in children’s nutrition


Hedefimiz

2016’a kadar – Nestlé Sağlık Bilimleri Enstitüsü ile Nestlé Klinik Gelişim Birimi’nin moleküler beslenme olanakları ve klinik stratejilerini daha da geliştirip entegre ederek, beslenme çözümleri kullanmak suretiyle hastalıkların yönetiminin geliştirilmesine yardımcı olmak.

2016’a kadar – Nestlé Araştırma Merkezi’nin (Nestlé Research Center-NRC) olumlu bir fark yaratabileceğimiz beş ana platforma yeniden odaklanmasını sağlamak: Sağlıklı Yaşlanma; Sağlıklı Keyif; İlk 1000 gün ve Sağlıklı Çocuklar; Sürdürülebilir Beslenme; Gıda Güvenliği ve Güvenilirliği.


İlerlemeler

Ocak 2014’te Nestlé Sağlık Bilimleri Enstitüsü ABD merkezli kök hücre teknolojileri geliştiren Cellular Dynamics International (CDI) ile uzun vadeli bir anlaşma imzaladı. Bu anlaşma, Enstitüye embriyonik olmayan yetişkin kök hücrelerinden alınan hücre bileşenlerine erişim olanağı sağlayacak ve böylece sağlığın korunması ve diyabet ve obezite gibi hastalıkların yönetimi konusunda araştırma programlarını destekleyecek.

Yine 2014 yılında Nestlé, Singapur hükümetinin Bilim, Teknoloji ve Araştırma Ajansı olan A*STAR ile gıda bilimi ve teknolojisi konusunda global araştırma programları yürütmek amacıyla bir stratejik ortaklık anlaşması yaptı.

Nestlé Araştırma Merkezi’ndeki araştırma ekipleri şu anda beş araştırma programına odaklanmış durumdadır: Gıda Güvenliği ve Güvenilirliği, İlk 1000 gün ve Sağlıklı Çocuklar; Sağlıklı Yaşlanma; Sağlıklı Keyif ve Sürdürülebilir Beslenme. Nestlé Araştırma Merkezi, 2014 sonunda 33 klinik deneme yapmış durumdaydı. Bunlardan 10’u için Nestlé Araştırma Merkezi tarafından bilgi verildi. , 23 deneme için Nestlé şirketleri tarafından bilgi verilmiş ve bu denemeler Nestlé Araştırma Merkezi tarafından yönetilmişti.


Bakış açımız

Bilgi, araştırma ve geliştirme olanaklarımızı toplumda olumlu bir fark yaratmak için kullanma sorumluluğuna sahibiz. İnovasyona yatırım yaparak ve ileri bilimden yararlanarak, gıda ile ilaç sektörleri arasında yeni bir sektör yaratmak için çaba gösteriyoruz. Böyle bir sektör, doğası gereği yaşam kalitesi seviyeleriyle ilişkili, güvenli olan, klinik ve sağlık ekonomisi açısından değeri kanıtlanmış beslenme tedavilerine dayanacaktır. Nestlé Health Science’ın amacı, beslenme tedavisinin rolünü geliştirerek, tüketiciler, hastalar ve sağlık alanındaki ortaklarımız açısından sağlık yönetiminin yönünü değiştirmektir. Ancak bilimsel araştırmayı ticari açıdan kullanılabilir bir ürüne dönüştürmek uzun ve karmaşık bir süreçtir. Zorluklardan biri tıbbi gıdaların tanımıyla ilgilidir bu gıdalar, hastalık veya sağlık durumları ayırt edici beslenme ihtiyaçları ortaya çıkaran hastaların beslenme yönetimleri için spesifik olarak formüle edilmiş gıdalardır. Tıbbi gıdaların tanımlanması konusunda hâlâ çok sayıda soru işareti vardır ve bunlar da ürünler üzerinde ürün beyanları, etiketleme ve pazarlama alanlarında zincirleme etkiler yapmaktadır.


İlgili içerikNotlar:

Nestlé embriyonik insan kök hücreleri kullanarak herhangi bir araştırma yapmamaktadır.