Sort results by
Sort results by

Çocuk beslenmesinde bilgiye dayalı liderlik

Taahhüdümüz: Çocuk beslenmesinde bilgiye dayalı liderlik oluşturmak.Our commitment: Build knowledge leadership in children’s nutrition


 

Hedefimiz

2016’a kadar – ABD, Meksika, Çin ve Rusya dâhil olmak üzere dünya genelinde en az 10 ülkede büyük ölçekli araştırma projeleri başlatmak, böylece çocuk beslenmesi hakkındaki bilgilerin yaygınlaşmasını sağlamak ve kendi ürün ve hizmet geliştirme faaliyetlerimiz için bilgi üretmek.

 

İlerlemeler

Çocukların besin öğesi alımı, beslenme örüntüleri ve ilgili yaşam tarzı etkenlerini anlamak amacıyla en az 10 ülkede araştırmalar yürütme taahhüdümüz Nestlé Çocuk ve Bebeklerin Beslenmesi Araştırmasının başarısına dayanıyor. Bu araştırma ABD’de iki defa, beş diğer ülkede ise çeşitli ölçeklerde yürütülmüştü. Şu anda ABD’de saha araştırmasının üçüncü turunu başlatmış durumdayız. Verileri incelemekte olduğumuz Meksika ve Çin’de ise maternal (anne) beslenme araştırması da yaptık.

4 - 12 yaş arasındaki çocukların beslenmelerinin analiz edildiği Çocuk Beslenmesi ve Sağlığı Araştırması, ABD, Meksika ve Çin’de devam ediyor. Diğer birçok ülkede de paydaşlarımızla görüşerek ek araştırmalar düzenlemek için çalışmalar yürütüyoruz. Aldığımız sonuçlar 2014 yılında çeşitli uluslararası kongre ve sağlık uzmanlarına yönelik konferanslarda sunulmuş olup, araştırma bulguları üzerinden yeni ürün inovasyonları konusunda iş akışımızı da güçlendirdik.

 

Bakış açımız

Anne babalara, çocuklarının sağlıklı büyümesini ve gelişimini sağlamakta destek verecek ürün, bilgi ve eğitim sunmayı amaçlıyoruz. Besin alımları ve davranışların yanı sıra araştırmalarımızda beslenme ve temel yaşam tarzı örüntüleri çerçevesinde aile dinamiklerini de inceliyor ve boy ve vücut ağırlıklarını kayıt altına alıyoruz. Bu bilgiler ürün formülasyonu, tüketici iletişimi ve eğitim programlarımızın oluşturulmasında bilgi veriyor.

Araştırmalarımız ve dünyanın her yerindeki yerel uzmanlarla yaptığımız işbirlikleri devasa bir öğrenme potansiyeli sunuyor ancak aynı zamanda örneğin çocukların beslenme alışkanlarının kaydının zorluğu ve hassasiyetinde olduğu gibi zorlukları da beraberinde getirebiliyor. Araştırmalarımızın sonuçlarını, Nestlé Beslenme Enstitüsü üzerinden, 240.000’den fazla halk sağlığı kanaat önderi, üçüncü taraf kuruluşlar ve çocuk doktorlarıyla paylaşmaya devam ediyoruz ve böylece araştırmalarımızın faydalarını azami seviyeye çıkarmaya çalışıyoruz.

 

İlgili içerik

 

Notlar:

Hedeflerimiz bölümündeki ülkelere Fransa yerine Rusya dâhil edilmiştir