Sort results by
Sort results by

Çocuklar İçin Besleyici Ürünler

Taahhüdümüz: Çocuklara özel geliştirilmiş besin değeri yüksek ürünler sağlamakOur commitment: Build knowledge leadership in children’s nutrition


Hedefimiz

2014'e kadar – Çocuklara yönelik ürünlerimizin %100’ünün Dünya Sağlık Örgütü ve Tıp Enstitüsü gibi kuruluşlar tarafından yayınlanan beslenme bilimi ve önerilerine dayalı çocuklara yönelik Nestlé Besin Profili Sistemi esaslarına uygun olması.

2015'e kadar – Çocuklara yönelik ürünlerimizin %100’ünün Nestlé Besin Profili Sistemi esaslarına uygunluğunu sürdürmek.


İlerlemeler

2014’ün sonunda çocuklara yönelik ürünlerimizin %98’i Nestlé Besin Profili Sistemi esaslarının tüm kriterlerini sağladı (2013: %96). Nestlé Besin Profili Sistemi esaslarımızın kriterlerinin sağlamlık ve kapsamlılığını gözden geçirmek için tanınmış bilim adamları ile çalışmayı sürdürdük.

Ocak 2015’ten itibaren çocuklara yönelik tüm ürünlerimiz Nestlé Besin Profili Sistemi esaslarına uygun olarak üretilmektedir.


Bakış açımız

Hedefimiz tüm çocuk ürünlerini Dünya Sağlık Örgütü ve Tıp Enstitüsü gibi kuruluşların uluslararası halk sağlığı önerilerine göre değerlendirerek çocukların gıda ortamının iyileşmesine katkıda bulunmaktır.

Birçok ülkede üretim yapıyor ve ürünlerimizi satıyoruz. Bu, hem beslenme hem de halk sağlığı açısından oluşturduğu bilimsel sorumlulukların yanı sıra halk sağlığı önceliklerindeki değişimi yansıtması gereken kendi Besin Profil Sistemimiz açısından da sorumluluk yaratıyor. Karşılaştığımız bir diğer zorluk, dünya çapındaki tüm formüllerimizin gelişimini tek bir IT sisteminde doğru olarak toplamak ve takip etmek. Ürün portföyümüz gelişmeye devam edecek; her gün tüketilen 1 milyardan fazla Nestlé ürünü ile bu önemli ve süregiden bir görev olacak.


İlgili içerikNotlar:

Nestlé Besin Profili Sistemi kriterleri Dünya Sağlık Örgütü, Tıp Enstitüsü ve diğer küresel veya yerel otoriteler tarafından yayınlanan beslenme bilimi ve halk sağlığı beslenme önerilere dayanır. Ürünleri besleyici değerlerini ve kriterlere uygun olup olmadığını belirleyen Nestlé Besin Profili Sistemi kullanılarak ürünlerimiz değerlendirilir.
Tüketicilerin %50 veya üstünü 12 yaş altı çocukların oluşturduğu veya bu yaş grubu için geliştirilmiş veya geliştirilmiş olarak algılanan ürünler.
Ürün arz edilmeden önce farklı pazar düzeyinde onay ve/veya tescil işlemi aşamalarında olan %2 dışında tüm ürünlerimizi tanımlamış bulunuyoruz.