Sort results by
Sort results by

Porsiyon Rehberliği

Taahhüdümüz: Tüketicilere porsiyon rehberliği sağlamakOur commitment: Reduce sugars in our products


Hedeflerimiz

2015’e kadar – Doğru porsiyon tüketimini teşvik etmek amacıyla tüm çocuk ve aile ürünlerinde porsiyon rehberliği sağlamak.


İlerlemeler

2014’ün sonuna kadar dünya genelinde çocuk ve aile ürün portföyümüzün yaklaşık %30,2’si için özel porsiyon rehberliği sunduk.


Bakış açımız

Nestlé Porsiyon Rehberliği, porsiyon miktarı konusunda bilinci geliştirmek için beslenme önerileri ile daha kullanıcı dostu bilgiler arasında köprü oluşturan bir gönüllü girişimdir. Bu girişim, özellikle alışılmış porsiyon boyutlarının zaman içinde büyüdüğü enerji yoğun kategorilerde porsiyon standartlarını yeni bir çerçeveye oturtmak üzere geliştirilmiştir.

Ambalajda pratik porsiyon rehberi sayesinde tüketicilerin büyüklük ve miktar açısından sezgisel porsiyon seçimi yapmalarına yardımcı olmayı hedefliyoruz.

Porsiyon ölçüsü standartlarını değiştirmek, içinde birçok zorluğu barındıran, yenilikçi çözümlerin yanı sıra beslenme, eğitim ve endüstri uzmanlarının işbirliğini gerektiren karmaşık bir konudur. Ayrıca, algı ile bağlantılı zorluklar da vardır. Tüketicileri bir ürünün daha küçük porsiyon ölçülerini benimsemeye teşvik etmek, içselleştirilmesi zaman alacak bir kültürel değişimi gerektirebilir. Aynı zamanda, daha sağlıklı porsiyon boyutlarının desteklenmesinde sektöre öncülük etme arzumuz etrafında paydaşlarımızla güven ve fikir birliği oluşturmalıyız.


İlgili içerikNotlar:

Tüketicilerinin %50 veya üstünün 12 yaş altı çocukların oluşturduğu veya bu yaş grubu için geliştirilmiş veya geliştirilmiş olarak algılanan ürünler.

Tüketicilerinin en az %20, en çok %50’sinin 18 yaş altı olduğu ürünler.

Basit porsiyon bilgilerine kıyasla tüketicide merak uyandıran ambalaj üstü bilgilendirmeyi öne çıkarmak ve desteklemek için porsiyon rehberliğinden faydalanıyoruz.