Sort results by
Sort results by

Sağlıklı Su İçmek

Taahhüdümüz: Sağlıklı su içmeyi sağlıklı bir yaşam tarzının parçası olarak desteklemek.Our commitment: Promote healthy hydration as part of a healthy lifestyle


Hedeflerimiz

2014’e kadar – Sağlık uzmanları, tıbbi görevliler ve ebeveynler için gerçeklere dayalı sağlıklı su içme farkındalık programımızı tüm dünyada kararlı bir şekilde uygulayarak, sağlıklı hidrasyonun anahtarı olan suyun yararlarının daha iyi anlaşılmasını sağlamak.


İlerlemeler

2014’te, 1-18 yaş aralığındaki çocukların toplam su alım miktarını yaklaşık olarak değerlendirebilmek üzere Meksika’da yapılmış ulusal bir beslenme araştırmasının sonuçlarını analiz ettik. Bilimsel makalelerin değerlendirmesini yapan hakemli bir dergide yayınlanan bu çalışma, çocuklar için Tıp Enstitüsü (Institute of Medicine) tarafından önerilen günlük su gereksinimlerini karşılayamadıklarını ortaya koymuştur. Mısır’da yapılmış benzer bir araştırmanın sonuçlarını yayınlama üzerinde çalışıyoruz.

Başta ABD ve Türkiye olmak üzere birçok ülkede sağlıklı hidrasyon konusunda farkındalığı artırmak amacıyla kampanyalar yürütmeye devam ediyoruz. Sağlıklı hidrasyon artık Nestlé Sağlıklı Çocuklar Küresel Programı’nın ayrılmaz bir parçasıdır ve Nestlé Waters’ın küresel su eğitim programı olan WET Projesi’nin sağlıklı hidrasyon ile ilgili birimlerinin erişim alanını Nijerya, Ürdün ve Çin’de ulusal programlar ve dünya çapında da Dünya Su Günü etkinlikleri aracılığıyla genişletmiştir. 2014’te, yalnızca Dünya Su Günü etkinliklerimiz 20.000 çocuğun sağlıklı hidrasyonun yararları konusunda eğitilmesini sağlamıştır.

Sağlıklı hidrasyonu sağlıklı bir yaşam tarzının ayrılmaz parçası olarak destekleme ve tanıtma taahhüdümüz devam eden bir girişimdir. Marketlerimiz ve ortaklarımızla birlikte gelecek yılın raporlarında yer alacak olan hedeflerinin üzerinde çalışmalarımızı sürdürmekteyiz.


Bakış açımız

Sağlıklı bir yaşam tarzı için ne yediğiniz ve ne sıklıkta spor yaptığınız kadar ne içtiğiniz de önemlidir. İster musluktan ister şişeden olsun, sade içme suyu diyete hiçbir kalori eklemediği için tercih edilmesi gereken günlük hidrasyon seçeneğidir. Sağlıklı hidrasyon alışkanlığının erken yaşlarda başladığına inanıyoruz; ama dört ülkede sürdürmüş olduğumuz araştırmalar çocukların üçte ikisinin okula geldiklerinde yeterli su almadıklarını göstermektedir. Öğretmenler, ebeveynler ve eğitimciler de dahil çocuk sağlığı ile ilgili paydaşlara, sağlıklı hidrasyonun yararları konusunda çocuklara aktarmaları gereken araçları ve bilgileri sağlıyoruz.


İlgili İçerik