Sort results by
Sort results by

Genç İstihdamı

Taahhüdümüz: Avrupa'da 30 yaşının altındaki gençlere Nestlé’de 20.000 iş fırsatı sunmakOur commitment: Offer 20 000 job opportunities for young people

 

Hedeflerimiz

2016'ya kadar – Nestlé, 30 yaşının altındaki yaş grubundaki işsizlikle mücadele etmeye yardımcı olmak için Avrupa'da 10.000 genci istihdam edecek, 10.000 genci de yetiştirilecek eleman ya da stajyer olarak işe başlatacak.

 

İlerlemeler

2013 yılında, Nestlé “GENÇLeri İstiyor PROGRAMI” nı ilan ettikten sonra Nestlé, 2014 yılında GENÇLER için Birlik'i başlattı. Birlik, gençlere stajyerlik, çıraklık ve işe hazırlık etkinlikleri sağlamak üzere şirketleri bir araya getiriyor. Şimdiye kadar yaklaşık 200 şirket bu girişime katıldı ve girişim de Avrupa kurumları, hükümetleri, eğitim kurumları ve sendikalardan olumlu beğeni kazandı. 2014 yılının sonuna kadar Nestlé GENÇLERİ İstiyor programı, 11.832 gencin iş ya da stajyerlik bulmasını sağladı. Özellikle, 1.675 işe hazırlık etkinliği düzenleyerek Avrupa çapında 5.652 çalışanı seferber ettik.

Bu girişimin küresel uzantısı, 2014 Paylaşılan Değer Yaratmak Forumu'nda Nestlé CEO’su Paul Bulcke tarafından açıklandı. Küresel Gençlik Girişimi'nin iki amacı bulunmaktadır: gelecek neslin Nestlé liderlerini işe almak ve yetiştirmek, gençlere eğitimden işe geçişlerinde (stajyerlik/çıraklık ve işe hazırlık programları sayesinde) yardım etmek.

Nestlé, kalıcı ve geçici pozisyonlarda 7.690 genci işe aldı ve 30 yaşının altında 4.142 çırak veya stajyeri işe aldı.

 

Bakış açımız

Yavaş iyileşen bir ekonomide en iyi yetenekleri kendine çekmek ve elinden kaçırmamak, rekabet avantajı elde etmekte çok önemlidir. Nestlé büyürken, bel bağladığımız gelecek nesil çalışanlara, mesleğe yönelik eğitim fırsatları ve iş sağlayarak ekonomiye destek olma fırsatına da sahibiz. Genç işsizliği dünya üzerinde önemli bir sorun ve bu program da yakın zamanda küresel olarak yaygınlaştırılacak.

Avrupa'da dört gençten biri işsiz. Nestlé, 2016 yılına kadar 30 yaşının altındakilere binlerce iş, çıraklık ve stajyerlik sunmayı taahhüt ediyor. Pozisyonlar işletme çapında ve – üretim alanındaki operatörlerden satış asistanı ve işletme yöneticisine kadar – her seviyededir.

Tüm Avrupa pazarlarını düzenli olarak gözlemleyerek ilerlemeyi sağlıyoruz. Nestlé GENÇLERİ İstiyor girişimi sayesinde marka profilimizi bir işveren olarak yükseltiyoruz ve pazarlar arasında işbirliğini teşvik etmek de dâhil olmak üzere değerli fırsatlar sağlıyoruz.

 

İlgili içerik