Sort results by
Sort results by

Tedarikçilerle İlişki Geliştirme

Taahhüdümüz: Tarım öncelikli olmak üzere tedarikçilerle ilişki geliştirmekOur commitment: Engage with suppliers, especially those in agriculture

 

Hedeflerimiz

2015’e kadar – yüksek öncelikli bölgelerde kahve, şeker, pirinç ve tahıl üretimine dönük tedarik zincirinde su tasarrufu için aksiyon planını tanımlayıp uygulamaya başlamak.

 

İlerlemeler

Karmaşık tarımsal tedarik zincirimizde su verimliliğini iyileştirmek en büyük zorluklarımızdan birini oluşturuyor. Nestlé'de Sürdürülebilir Tarım Girişimi üzerinden, 695,000 çiftçi ile doğrudan çalışıyoruz, sürdürülebilir kalkınmayı teşvik ediyoruz ve üreticilere destek veriyoruz. Küresel program, bir dizi kategori üzerine odaklanıyor ve su yönetimi ve sulama, kuraklık ve sellere karşı direnç sağlama, atık su ve organik atık değerlendirme ve üretim yoğunlaştırma teknikleri gibi bazı önemli zorlukları irdelememizi sağlıyor. 2014 yılında:

  • Kolombiya'da iklim odaklı kahve sektörünün gelişmesine yönelik entegre bir su yönetimi projesini;
  • fabrikalarımız ve süt ürünleri çiftliklerinde su kullanımı farkındalığı ve veriminin artırılması ve su kirlenmesinin kontrol edilmesinin geliştirilmesi için, Kolombiya'da Su Ayak İzi metodolojisinin uygulanması projesini;
  • İspanya'da bir tarımda su idaresi seminerini ve
  • Vietnam'da, daha az su ile daha çok kahve çekirdeği üretimi için, sulama yöntemlerindeki yenilikler ve su yönetimini destekledik.
 

Bakış açımız

Su, bir su tutma havzasındaki tüm kullanıcıların etkisi altındaki, paylaşılan bir kaynaktır. Bazen, bir su havzasının sağlığında en büyük gelişmenin, kendi fabrikamıza yaptıklarımızdan çok, Nestlé'nin bir dış girişim olarak kaynaklara yaptığı yatırımların olduğuna inanıyoruz. Çiftlikler düzeyinde daha iyi tarım teknikleri uygulayarak su kullanımında belirli gelişmeler sağlayabiliriz ve bunlar her zaman fazla yatırım gerektirmez. Ayrıca, Sürdürülebilir Tarım Girişimi Platformu gibi, daha iyi su verimliliği talep edebilecek kolektif güçleri olan büyük küresel tedarikçilerden satın almanın, kuruluşlar için fırsat olduğuna inanıyoruz. Su verimliliğini iyileştirmek için, su kaynakları kullanıcılarına yardımcı olan dış paylaşımlı girişimlere yatırım yapacağız.

 

İlgili içerik