Sort by
Sort by

İçi Tam Tahıl Dolu

Nestlé®’nin ürün paketlerinde yeşil bant taşıyan kahvaltılık gevrekleri, tam tahıldan üretilmiştir. Tam tahıllar, dengeli bir beslenmenin önemli bir parçasıdır. Bu nedenle yaşam tarzınızın bir parçası olabilecek, güne iyi bir şekilde başlamanıza yardımcı kahvaltılık gevrekleri sizlere sunmaktan mutluluk duyuyoruz.

Tahılı oluşturan tüm parçaları (tahılın özü (ruşeym), kepek ve endosperm) içeren ürünlere “tam tahıl” denir.Tam buğday, arpa, çavdar, yulaf, mısır, pirinç gibi tahıllar, yeterli ve dengeli beslenmede önerilen karbonhidrat, protein, lif, vitamin ve mineraller gibi besin ögelerini almamıza katkıda bulunur. Tam tahıl, tahılın yalnızca belli parçalarını içeren “çok tahıllı, kepekli, lifli” ifadeleriyle karıştırılabiliyor. Ürün seçiminizi yaparken, ürünün ambalajında “tam tahıl” ifadesinin olduğundan emin olmanızı tavsiye ederiz.  

Yeşil bantlı kahvaltılık gevrek paketlerimizin üzerindeki tam tahıl onay (tik) işaretini arayın. Bu işaret, kahvaltılık gevreğimizin her bir lezzetli porsiyonunda en az 8g tam tahıl içerdiğinin bir garantisidir. Kahvaltılık gevreklerimizin çoğunda yağ oranı düşüktür ve hemen hemen hepsi lif kaynağıdır. Kahvaltılık gevreklerimizin her bir porsiyonu, vitamin ve minerallerin önerilen günlük alım miktarlarının (RDA) %25’ini karşılamaktadır.

Sizin olduğu kadar ailenizin de iyi yaşamasına önem veriyoruz. Kahvaltılık gevreklerimizin besin öğesi içeriğini sevdiğiniz harika lezzetinden ödün vermeden sürekli olarak geliştiriyoruz. Farklı damak tadı ve ihtiyacı olan herkese uygun bir ürün sunmak için kahvaltılık gevreklerimizi son derece geniş bir ürün gamı ile sunuyoruz. 

Nestlé®  Beslenme Taahhüdü hakkında daha fazla bilgi edinin: Nestlé’nin kahvaltılık gevrekleri, güne lezzetli ve besin değeri yüksek bir şekilde başlamanızın yolunu kolaylaştırmaktadır.