Sort results by
Sort results by

Emel Gülşen Nestlé Türkiye Tedarik Zinciri Genel Müdürlüğü görevine atandı

Basın Bültenleri'ne Geri Dön
10-ara-basin-bul

Emel Gülşen Nestlé Türkiye Tedarik Zinciri Genel Müdürlüğü görevine atandı

2016 yılından bu yana Nestlé Türkiye’de Müşteri Hizmetleri ve Dağıtım Müdürü olarak çalışan Emel Gülşen, 1 Aralık 2019 itibarıyla Nestlé Türkiye Tedarik Zinciri Genel Müdürü olarak terfi etti.

Emel Gülşen, 1999 yılında Boğaziçi Üniversitesi Endüstri Bölümü’nden mezun olduktan sonra Nestlé Türkiye ailesine Müşteri Hizmetleri Sorumlusu olarak katıldı. 2001’de Arz ve Talep Planlaması’na geçerek Süt, İçecek, Çikolata ve Şekerleme iş birimlerinde çalıştı. 2010 yılında Çikolata ve Şekerleme iş birimine İş Geliştirme Müdürü olarak geçen, 2012 yılında ise Arz ve Talep Planlama Müdürü olarak Tedarik Zinciri’ne geri dönen Emel Gülşen, 2016’da Müşteri Hizmetleri ve Dağıtım Müdürü ve Gebze Operasyon merkezi yöneticisi olarak terfi etti. Emel Gülşen, 1 Aralık 2019 itibarıyla Nestlé Türkiye Tedarik Zinciri Genel Müdürü olarak atandı. Bu görevi 2018 yılı boyunca vekaleten yürüten Emel Gülşen, yeni görevinde Tedarik Zinciri stratejilerini pazarda uygulama, karlılığı artırma ve hizmet seviyesini yükseltme sorumluluklarını üstlenecek.

Nestlé Hakkında:
Dünyanın lider beslenme, sağlık ve iyi yaşam şirketi Nestlé’nin temelleri 1866 yılında İsviçre’nin Vevey kasabasında atılır. Şirketin kurucusu Henri Nestlé dünyanın ilk hazır bebek mamasını geliştirir. Farine Lactée” adı verilen süt bazlı bebek maması olan bu ilk Nestlé ürünü, şirketin insanı ve sağlığı her şartta öncelikli tutma, bilimsel araştırma kalite, güven, gibi temel değerlerinin de bir sembolü olur. Nestlé, 150 yılı aşkın bir sürede yeni ürünler, yeni kategoriler ile istikrarlı bir şekilde büyümüş ve dünya gıda ve beslenme sektörünün lideri haline gelmiştir. Bugün Nestlé 500’e yakın fabrikası 328,000 çalışanı ile dünyanın neredeyse tüm ülkelerinde faaliyet göstermektedir.
4 kıtada 34 merkezde 5000 kişilik bir ekiple AR-GE çalışmaları yürüten Nestlé ve AR-GE’ye her yıl yaptığı 1,7 milyar doların üzerindeki yatırımla araştırma geliştirme konusunda da gıda firmaları arasında lider konumdadır. 1909 yılında, ülkemize giren Nestlé Türkiye’nin en köklü gıda firmalarındandır. 1927’de Türkiye’deki ilk çikolata fabrikasını kurarak üretime başlayan Nestlé, bugün 12 kategoride 800‘ün üzerinde ürünü ve 50‘ye yakın markasıyla faaliyet göstermektedir. Üretimini Bursa Karacabey ve Bursa Kestel’deki fabrikalarında gerçekleştiren, Nestlé Türkiye’de satılmakta olan ürünlerinin %92’sini Türkiye’de üretmektedir. 100 yılı aşkın süredir Türkiye’de faaliyet gösteren Nestlé bugün 3.800 kişiye doğrudan, 7000’in üzerinde kişiye dolaylı olarak istihdam sağlamaktadır. Nestlé, Türkiye’deki üretim üssünden başta Ortadoğu ve Kuzey Afrika olmak üzere bölge ülkelerine ihracat gerçekleştirmektedir.
www.Nestlé®.com.trwww.facebook.com/Nestlé®Turkiye