Sort results by
Sort results by

Nescafé – Türk Eğitim Vakfı iş birliği lansmanında ünlü simalar boy gösterdi

Basın Bültenleri'ne Geri Dön
nescafe-tev-basin

Nescafé – Türk Eğitim Vakfı iş birliği lansmanında ünlü simalar boy gösterdi

Türkiye’nin en sevilen kahvesi Nescafé’nin Türk Eğitim Vakfı (TEV) iş birliğiyle hayata geçirdiği “Eğitim için 3ü1 Arada” projesinin lansmanı DOTKANYON’da gerçekleştirildi.
Buse Terim ev sahipliğinde ünlü oyuncu Ceyda Düvenci’nin sunumu ile başlayan etkinlikte DOT Tiyatro ekibi Türk Eğitim Vakfı bursiyerlerinin gerçek hikayelerinden alınan ilhamla oluşturulan, eğitimin gençlerin hayatında neleri değiştirebildiğini anlatan kısa bir oyun sergiledi.
Etkinliğe proje sahipleri olarak Nestlé Türkiye İçecekler Genel Müdürü Pınar Öney Bilsel ve Türk Eğitim Vakfı Genel Müdürü M. Yıldız Günay’ın yanı sıra aralarında Demet Akbağ, Sedef İybar gibi ünlü simalar katıldı.
Nescafé’nin gençlerin eğitim hayatında hem maddi hem de manevi destek sunmak üzere Türk Eğitim Vakfı ile bir araya geldiği iş birliği kapsamında Türk Eğitim Vakfı logosu ilk kez bir ürün paketinde kullanıldı. Proje ile 81 ilde yüzlerce öğrenciye burs ve online eğitim desteği sağlanırken, Nescafé çalışanlarının gönüllü mentorluk desteğiyle gençlere eğitim ve iş hayatında ihtiyaç duydukları rol modeller sunuluyor.

NESCAFÉ Hakkında
NESCAFÉ’nin hikayesi, 1930 yılında Brezilya Hükümeti’nin Nestlé’ye başvurması ile başladı. Nestlé’nin mucitlerinden Max Morgenthaler, ekibiyle, kahvenin doğallığını koruyarak sadece su eklenmesiyle kaliteli bir fincan kahve yapabilmenin yolunu aradı. İsviçre laboratuarlarında tam 8 yıl süren uzun araştırmalar sonunda cevabı buldular. Bu yeni ürüne “Nestlé” ve “Café” kelimelerinin birleşmesinden oluşan “Nescafé” ismi verildi. İlk defa 1938’de İsviçre’de satışa sunulan Nescafé, bugün dünyada 150’den fazla ülkede satılıyor ve her saniyede 5500 fincandan fazla Nescafé içiliyor. Sürekli gelişen yenilikçi teknoloji ile özenle seçilmiş kahve çekirdeklerinden üretilen Nescafé, Türkiye’de ve dünyada milyonlarca tüketicinin ilk tercihi. Türkiye’de çözünebilir kahve pazarının lider markası olan Nescafé; Nescafé Gold, Nescafé 3ü1 Arada, Nescafe Xpress, Nescafé Classic ve daha pek çok ürünü ve Nescafé Dolce Gusto gibi yenilikçi kahve makine sistemlerinin yanı sıra ev dışı tüketime özel Nescafé Milano ve Nescafé Alegria profesyonel çözümleri ile milyonlarca tüketiciye eşsiz bir kahve deneyimi sunuyor.

Türk Eğitim Vakfı Hakkında
Türk Eğitim Vakfı (TEV), 4 Mayıs 1967 tarihinde merhum Vehbi Koç'un önderliğinde eğitime gönül vermiş 205 Türk aydını tarafından kuruldu. Başarılı ve maddi olanakları sınırlı olan öğrencilere burs desteği vererek Türkiye’ye ve insanlığa katkı sağlayacak öncü gençleri ve onların yetişecekleri eğitim sistemini destekleyen TEV, kuruluşundan günümüze yaklaşık 250 bin yurt içi ve iki bin yurt dışı bursu sağladı. Eğitime katkılarını 30 adet eğitim tesisi yaptırarak destekleyen Türk Eğitim Vakfı ayrıca Türkiye’de üstün başarılı ve yüksek potansiyelli öğrencilere ihtiyaç duydukları eğitimi lise düzeyinde sağlamak amacıyla kurulan İnanç Lisesi’ni 2001 yılında devraldı ve okul Türk Eğitim Vakfı İnanç Türkeş Özel Lisesi (TEVİTÖL) adıyla eğitim faaliyetlerini sürdürmektedir. İzmir’de, Trabzon’da ve Ankara’da kız öğrenci yurdu açarak Türk Eğitim Vakfı Öğrenci Yurtları İktisadi İşletmesi bünyesinde faaliyet alanını genişletti.

Bilgi için:
Mehtap Çakıroğlu Kaynak
Ogilvy Public Relations
[email protected] 
+90 530 5807418