Sort results by
Sort results by

Sağlıklı Adımlar’ın Hataylı öğrencileri Dünya Şefler Günü’nü coşkuyla kutladı

Basın Bültenleri'ne Geri Dön

Sağlıklı Adımlar’ın Hataylı öğrencileri Dünya Şefler Günü’nü coşkuyla kutladı

Nestlé Türkiye ve Milli Eğitim Bakanlığı, 2012 yılından bu yana sürdürdükleri Sağlıklı Adımlar projesi kapsamında dört yıldır Dünya Şefler Günü’nde çocuklarda dengeli beslenme alışkanlığına ilişkin farkındalığı artıracak etkinlikler düzenliyor. Bu yıl “Sağlıklı Besinlerin Vücudumuza Faydaları” temasıyla düzenlenen etkinliğin bir ayağı Hatay İskenderun 5 Temmuz İlkokulu’nda 210 öğrencinin katılımıyla gerçekleştirildi.

“Sağlıklı Çocuklar için Nestlé” (Nestlé for Healthier Kids) programı ile bugüne kadar 86 ülkede 20 milyon çocuğa ulaşan Nestlé, Nestlé’nin ev dışı iş birimi Nestlé Professional ile gerçekleştirdiği Dünya Şefler Günü etkinlikleriyle dört yıldır çocukların dengeli beslenme konusundaki farkındalığını eğlenceli aktivitelerle daha da artırmak için çalışıyor.

2012 yılından bu yana Milli Eğitim Bakanlığı iş birliğiyle 17 ilde, 86 okulda 85 bin çocuk ve 170 bin veliye ulaşan Sağlıklı Adımlar projesini yürüten Nestlé Türkiye, Dünya Şefler Günü kapsamında Hatay’da Sağlıklı Adımlar öğrencileri ile birlikte bir etkinlik düzenledi. 24 Ekim Perşembe günü Hatay İskenderun’da bulunan 5 Temmuz İlkokulu’nda “Sağlıklı Besinlerin Vücudumuza Faydaları” temasıyla düzenlenen kutlamaya yaklaşık 210 öğrenci katıldı.

Nestlé Türkiye Beslenme, Sağlık ve İyi Yaşam Uzmanı ve Diyetisyen Cansu Zeybekgil’den besinlerin vücuda olan faydaları konusunda dikkat çekici bilgiler öğrenen çocuklar daha sonra aşçı şapkaları ve önlüklerini takarak executive şef ile birlikte yaratıcılıklarını kullandıkları sağlıklı ve lezzetli tarifler denedi. Öğrencilerin yanı sıra veli ve öğretmenlerin de hazır bulunduğu etkinlikte Sağlıklı Adımlar projesinin maskotu Adımcan gün boyu çocuklara eşlik etti.

Nestlé Türkiye Pazarlama ve Kurumsal İletişim Direktörü Zeynep Sungu, etkinliğe ilişkin değerlendirmesinde, “Nestlé’nin Ortak Değer Yaratma yaklaşımının en etkili uygulamalarından biri olan ‘Sağlıklı Çocuklar için Nestlé’ programı ve bu programın Türkiye’deki ayağı olan Sağlıklı Adımlar projesi küçük yaştan başlayarak geleceğin sağlıklı nesillerini yetiştirmeye yönelik önemli bir inisiyatif. İlkokullarda 3. sınıf öğrencilerine yönelik olarak 2012 yılından bu yana devam eden düzenli eğitimlerimizde edinilen bilgileri, artık gelenekselleşen Dünya Şefler Günü kutlamaları gibi etkinliklerle pekiştiriyoruz” diye konuştu.

Sağlıklı Adımlar projesiyle ilgili tüm bilgilere ve eğitim materyallerine www.saglikliadimlarprojesi.com adresinden ulaşılabiliyor.

“Sağlıklı Çocuklar İçin Nestlé” programı hakkında

“Sağlıklı Çocuklar İçin Nestlé” (Nestlé for Healthier Kids) programı, Nestlé’nin çocuklar için beslenme, sağlık ve iyi yaşam koşullarını geliştirme taahhüdünün bir parçası. Aileleri ve öğretmenleri daha sağlıklı çocuklar yetiştirme yolculuklarında desteklemeye yönelik tüm çabalar bu inisiyatif kapsamında bir araya geliyor. Araştırmalardan ürün formülasyonlarına; eğitimden inovatif beslenme ve yaşam tarzı hizmetlerine; bireysel aktivitelerden ortaklıklar oluşturulmasına kadar tüm çalışmalar Nestlé’nin 2030 yılında daha sağlıklı yaşamlara kavuşmaları için 50 milyon çocuğa yardım etme taahhüdünün bir parçası.