Sort by
Sort by

ERİKLİ 10 BİN FİDANA HAYAT VERİYOR

erikli-fidan-dikim-etkinligi
Basın Bültenleri'ne Geri Dön

Türkiye’nin lider ambalajlı su markası Erikli, gezegenin geleceği için kalıcı bir fayda yaratmak amacıyla Ege Orman Vakfı iş birliği ile 10 bin fidanlık “Erikli Hatıra Ormanı”na hayat verdi. İzmit Derince ağaçlandırma sahasında oluşturulan ormanda Nestlé Waters Türkiye Genel Müdürü Fausto Tazzi ve Ege Orman Vakfı Genel Müdürü Perihan Öztürk’ün katılımıyla 29 Nisan’da fidan dikim etkinliği gerçekleştirildi.

Suyun ve temiz bir dünyanın, gelecek nesiller için en önemli miras olduğu anlayışıyla faaliyetlerini sürdüren Erikli, ülkemizin yeşil mirasına 10 bin fidanla katkı sundu. Migros ortaklığında 1-14 Ocak tarihlerinde Erikli ürünlerinin satışından elde edilen geliri, İzmit’in Derince ilçesinde “Erikli Hatıra Ormanı”na dönüştürdü. Ege Orman Vakfı iş birliği ile dikilen 10.000 fidan ile yaklaşık 4.110 ton CO2 karbon emisyonu denkleştirildi. Oluşturulan ormanda 29 Nisan Pazartesi günü Nestlé Waters Türkiye Genel Müdürü Fausto Tazzi ve Ege Orman Vakfı Genel Müdürü Perihan Öztürk’ün ev sahipliğinde düzenlenen fidan dikim etkinliğine Nestlé Waters Türkiye çalışanları ile Ege Orman Vakfı’nın temsilcileri katıldı.

fidan dikmek için toprağı kazan insanlar

 

10 Bin Fidan, Yüz Binlerce Yaşam için Fayda Üretebilir 
Törenin açılış konuşmasını yapan Nestlé Waters Türkiye Genel Müdürü Fausto Tazzi, kalıcı fayda oluşturma anlayışının Nestlé Waters’ın doğasında var olduğuna vurgu yaparak şunları söyledi: “Değer yaratma ve kalıcı fayda oluşturma anlayışı, Nestlé Waters’ın doğasında var. Global rehberimizin belirlediği sürdürülebilirlik ilkelerini benimseyen Erikli öncülüğünde hem Türkiye’nin hem de gezegenimizin geleceğinde kalıcı bir iz bırakacak fidanlığımıza hayat verdik. Amacımız, ağaçlandırma faaliyetleriyle ekolojik düzenin korunmasına, tüm canlıların hayatlarının iyileştirilmesine destek olmak. Binlerce yıl boyunca gezegene ve insana nefes verecek, ekosistemin dengesini koruyacak, gelecek kuşakların suya erişiminde pozitif katkı sağlayacak bu fidanlık, yüz binlerce yaşam için fayda üretebilir. Bugün burada diktiğimiz her bir fidanın, Türkiye’nin yarınları, suyun geleceği ve gezegenimiz için iyiliğe dönüşmesini dilerim” dedi.

fidan dikmek için toprağı kazan insanlar

 

10 bin fidanlık orman ile yaklaşık 4.110 ton CO2 karbon emisyonunu denkleştirildi
Ege Orman Vakfı Genel Müdürü Perihan Öztürk ise konuşmasında: “Ege Orman Vakfı olarak 29 yıl önce çıktığımız yolda Nestlé Waters gibi doğa dostu kurum ve bireylerin destekleri ile tüm Türkiye’de 88.000 dekar alanda 14 milyon fidan dikmenin gururunu yaşıyoruz. İklim değişikliğine çözüm sunan ormanlaştırma projeleriyle karbon yutak alanları oluşturmaya devam ediyoruz. Oluşturduğunuz 10 bin fidanlık orman ile yaklaşık 4.110 ton CO2 karbon emisyonunu denkleştirirken aynı zamanda tüm canlılara ve gelecek kuşaklara nefes oldunuz. Yaptığınız değerli bağış, iklim krizi ile mücadele, karbon ayak izinin azaltılması ve gelecek nesillere daha yeşil ve yaşanabilir bir dünya bırakma hedefimize büyük bir katkı sağlayacaktır. Bu anlamlı proje için Erikli’ye teşekkür ediyor, ormanların sürdürülebilirliğine olan desteklerinin devamını diliyoruz” dedi.