Sort results by
Sort results by

NESFIT “Kontrol Sende” Etkinliğine Destek Büyüyor

Basın Bültenleri'ne Geri Dön

Dünyada 11, Türkiye’de ise 7 yıldır “Pembe Kurdele” etkinliği ile meme kanseri farkındalığını artırmak için çalışmalar yapan NESFIT, “Kontrol Sende” kampanyasıyla son 3 yılda 30.000 kadını meme sağlığı konusunda bilgilendirerek, kontrollerine destek oldu. Farkındalık yaratma akımına katkıda bulunmak isteyen Nestlé ve MEMEDER çalışanlarının yanı sıra NESFIT’in iletişim çalışmalarında birlikte hareket ettiği iş ortakları da “Kontrol Sende” diyerek kampanyaya destek verdiler.

nesfit memederr

 

“Kontrol Sende” kampanyasıyla kendi kendine meme kontrolünün ileride ortaya çıkabilecek sorunlar karşısında oldukça önemli olduğunu hatırlatan NESFIT ve MEMEDER’e bir destek de çalışanlardan geldi. Nestlé ve MEMEDER çalışanları ile NESFIT’in iletişim çalışmalarını yürüten iş ortakları, kendi kendine muayene ile erken teşhisin önemine vurgu yapan kampanyayı sahiplendi. “Kontrol Sende” mesajı veren ekipler, daha fazla kadında bilinç oluşmasını sağlamak için kampanyanın duyurulmasına katkıda bulundu.

Tüketiciler pembe kurdeleye destek paketleriyle projeye destek oluyor

Kadınların kendi kendini kontrol etmesi konusunda düzenli hatırlatmalar basit bir çözüm gibi görünse de, hayat kurtaracak derecede önemli bir fayda sağlıyor. Çok küçük ve zaman almayan basit hareketler, meme kanserine karşı erken teşhis imkanı ve farkındalık yaratıyor. Meme Kanseri Farkındalık Ayı kapsamında NESFIT’in özel paketleriyle kadınlar, meme sağlığı konusunda bilinçleniyor! Türkiye’de 7 yıldır meme kanserinde erken teşhisin önemine dikkat çekmek için çalışmalar yürüten NESFIT ve MEMEDER “Kontrol Sende” projesiyle son 3 yılda 30.000 kadını meme sağlığı konusunda bilgilendirerek kontrollerine destek oldu. Proje sponsorları ve tüketicilerin katkılarıyla 12.303 kadına meme kontrolü ve mamografi taraması yapılmasını, 89 kadına ise biyopsi yapılmasını sağlayan MEMEDER ve NESFIT, teşhis konan 52 kadının tedavisine de destek oldu. “Kontrol Sende” projesi, bu yıl 10.000 kadına ulaşmayı amaçlıyor.

Nesfit_Memeder_KontrolSende

 

Türkiye’de her 9 kadından biri meme kanseri

Ülkemizde meme kanseri sıklığının son 20 yılda 2 kattan fazla artış gösterdiğini belirten MEMEDER Kurucusu ve Onursal Başkanı Prof. Dr. Vahit Özmen, bu artışın devam edeceğini öngördüklerini söylüyor. Prof. Dr. Özmen, günümüzde bu konudaki bilinçlendirme çalışmalarının erken teşhis imkanı sağladığı için büyük önem taşıdığının, Türkiye’de meme kanseri sıklığı hızla artarken bu konuda farkındalık oluşturulamamasının hastalığın geç teşhis edilmesine neden olduğunun altını çiziyor. Günümüzde bu konudaki bilinçlendirme çalışmalarıyla erken teşhis imkanının arttığını, MEMEDER’in de meme sağlığını bilinçlendirme çalışmalarında etkin rol aldığını vurgulayan Prof. Dr. Özmen, MEMEDER’in bugüne kadar yüzlerce kadına erken meme kanseri tanısı koyduğunu, böylelikle sağ kalım şansının artırılmasında önemli bir katkı sağladığını söylüyor.

Ekim Ayı - Meme Kanseri Farkındalık Ayı

1985 yılından bu yana meme kanseri hakkındaki farkındalığı artırmak, erken teşhis ve tedaviyi desteklemek amacıyla Ekim ayı tüm dünyada ve Türkiye’de toplumu meme kanseri bilinçlendirme, farkındalık ve sivil toplum kuruluşlarını destekleme ayı olarak belirlenmiştir. Bu ay boyunca gerek sivil toplum kuruluşları gerekse Sağlık Bakanlığı tarafından yurt genelinde eğitimler ve bilinçlendirme kampanyaları düzenlenmektedir.

Bilgi İçin:

Tutku Saraç / Essance İstanbul İletişim Danışmanlığı / 212 282 40 85 / [email protected]