Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.

Nesquik kahvaltılık gevreklerden bir ilk daha: Hediye yıllık süt kampanyası!

Basın Bültenleri'ne Geri Dön
Eki 05, 2015
Tam tahıl, 7 vitamin ve mineral içeriği ile çocukların güne sağlıklı ve aktif bir başlangıç yapmalarını sağlayan Nesquik, bir ilke daha imza atıyor. Çocukların süt tüketimini desteklemek için SEK Süt ve Migros işbirliği ile hediye yıllık süt kampanyasını başlatıyor. Kampanya ile 200 kişiye 1 yıllık süt ihtiyacını karşılamak üzere SEK süt ve 1.000 kişiye de 1 litre SEK süt hediye veriyor.

Çocuklara günün en önemli öğünü kahvaltıyı sevdiren Nesquik kahvaltılık gevrekler, okula dönüş dönemine özel, çocukların süt tüketimine de katkıda bulunacak bir kampanya düzenliyor. Türkiye’de kişi başı tüketilen süt sadece 14 litre, bu değer Avrupa’da ve Dünya’da kişi başı tüketilen süt miktarından çok düşük. Nesquik kahvaltılık gevrekler ve SEK Süt işbirliği ile gerçekleştirilen, yalnızca Migros’larda geçerli kampanya süt tüketimini arttırmak hedefleniyor. 1 Eylül 2015 – 30 Kasım 2015 tarihleri arasında düzenlenen kampanya kapsamında Migros Money Club Kart, Money Bonus veya Money Club Kart özellikli kartı ile 5TL ve katları olarak Nesquik kahvaltılık gevrek alışverişi yapanlar, çekilişe katılma hakkı kazanıyor. Yapılacak çekiliş sonunda 200 kişiye 150 litre SEK süt hediye veriliyor ve bu kapsamla tüm ailesinin 1 yıllık süt ihtiyacını karşılamak hedefleniyor. Ayrıca, 1.000 kişiye de 1 litre SEK süt hediye ediliyor.

Kahvaltı çocuklar için en önemli öğün

Çocukların sağlıklı gelişimi için kahvaltı çok önemli ve vazgeçilmez bir öğün. Çocukların sağlıklı büyümesine ve dengeli beslenmesine yardımcı olan Nesquik kahvaltılık gevrekler lezzeti, karşı konulmaz tadıyla çocukların en çok sevdikleri kahvaltı seçeneklerinin başında geliyor. 7 vitamin ve mineral içeren formülüyle Nesquik kahvaltılık gevrekler, vücudun demir, kalsiyum ve çocuklar için D vitamini ihtiyacının karşılanmasına yardımcı oluyor. Tam buğdayla üretilen ve iyi bir tam tahıl kaynağı olan Nesquik kahvaltılık gevreklerin bir porsiyonundaki kalsiyum günlük alınması gereken miktarın %18’ini (sütsüz), D vitamininin ise %19’unu karşılıyor. Nesquik, tam tahıllı içeriği ile de çocukların güne besleyici ve lezzetli bir kahvaltı ile başlangıç yapmalarını, okulda ve sporda kendilerini harika hissetmelerini sağlıyor.

Article Type