Sort by
Sort by

Nestlé Almanya'nın Kuzeyinde Kahve Kapsülü Fabrikası Açıyor

Basın Bültenleri'ne Geri Dön

BÜYÜME GETİRİYOR: Yeni kahve kapsülü fabrikası, yaklaşık 450 yeni iş olanağı sağlayacak.

Nestlé Almanya'nın kuzeyinde Schwerin kentinde büyük bir kahve kapsülü fabrikası açarak Nescafé Dolce Gusto üretim kapasitesini artırmaya ve bölge için yeni iş olanakları yaratmaya hazırlanıyor.

220 milyon avro'luk yatırımın ardından, inşaatı iki yıl sürecek olan fabrika yaklaşık 450 yeni iş olanağı sağlayacak. Yeni fabrika, Nescafé Dolce Gusto için en büyük pazar olan Almanya'nın yanı sıra İskandinav ve Doğru Avrupa pazarlarına da markanın sıcak / soğuk kahve ve çay bazlı içeceklerini tedarik edecek.

Nestlé'nin diğer Nescafé Dolce Gusto kapsülü fabrikaları ise İngiltere'nin Tutbury ve İspanya'nın Girona kentinde yer alıyor.2006 yılında İsviçre, Almanya ve İngiltere'de piyasaya sürülen Nescafé Dolce Gusto, şirketin en hızlı büyüyen faaliyetlerinden biri haline geldi ve şimdi yaklaşık 60 ülkede bulunuyor.

İstihdam sağlıyor

Fabrika açılışına Alman Aile İlişkileri Bakanı Manuela Schwesig ve Mecklenburg-Vorpommern Eyaleti Başbakanı Erwin Sellering'in yanı sıra Nestlé Almanya CEO'su Gerhard Berssenbrügge da katıldı.Nestle'nin Avrupadaki genç işsizlik krizini çözmeyi amaçlayan genç istihdam girişimi, Schwerin fabrikasının 2016 yılına kadar Avrupa'daki gençlere 20.000 iş imkanı sağlamasıyla genişliyor. Nestlé Almanya, 2015 yılının sonuna kadar genç nüfus için 1000'in üzerinde iş ve 1300'ün üzerinde staj imkanı yaratmayı bekliyor.

Schwerin tesisinin resmî açılışında Nestlé Avrupa CEO'su Laurent Freixe, "Avrupa'da büyümenin mümkün olduğuna inanıyoruz. Bu nedenle de sürekli olarak Avrupa pazarına ve Nescafé Dolce Gusto gibi yeniliklere, modern teknolojilere ve kalifiye çalışanlara yatırım yapıyoruz," dedi.

Fabrika ayrıca Enerji ve Çevresel Tasarımında Liderlik (LEED) altın statüsüne hak kazandı.