Sort by
Sort by

Nestlé Nesfit’ten Beslenme ve Diyetetik Kongresi’ne destek

Basın Bültenleri'ne Geri Dön

Nestlé Nesfit, IX. Uluslararası Beslenme ve Diyetetik Kongresi'nde bir uydu sempozyumu düzenleyerek tam tahıl tüketiminin kilo kontrolü ve dengeli beslenmedeki rolünü anlattı. Nestlé Beslenme, Sağlık ve İyi Yaşam MüdürüEce Nevra Durukan, "Günün en önemli öğünü kahvaltı için, sütle birlikte tüketilen tam tahıllı kahvaltılık gevrekler, lezzetten ödün vermeden iyi hissetmek isteyenlere besleyici bir seçenek sunuyor." şeklinde konuştu.

Nestlé Nesfit Tam Tahıllı Gevrekler, Hacettepe Üniversitesi Beslenme ve Diyetetik Bölümü tarafından 2-5 Nisan tarihleri arasında, Ankara Sheraton Otel'de gerçekleştirilen IX. Uluslararası Beslenme ve Diyetetik Kongresi'ne sponsor oldu. Türkiye'nin bu alanda yapılan en önemli etkinliği olan kongrede, uzman konuşmacı ve katılımcılar tarafından, beslenme bilimleri, diyetetik, toplu beslenme sistemleri ve toplum beslenmesi alanlarındaki gelişmeler, sorunlar ve çözüm yolları derinlemesine incelendi.

Kongre kapsamında Nestlé Nesfit, bir uydu sempozyumu düzenleyerek tam tahıl tüketiminin dengeli beslenmedeki rolünü anlattı. Günde üç porsiyon tam tahıl tüketiminin önemini vurgulayan Nestlé Beslenme, Sağlık ve İyi Yaşam MüdürüEce Nevra Durukan, "Kahvaltılık gevrekler, düşük yağ içeren, kompleks karbonhidratlar bakımından zengin, lif ve tam tahıl için iyi birer kaynak. Bir kase Nesfit, bir porsiyon tam tahıl alımını sağlıyor. Sütle tüketilen bir porsiyon Nestlé Nesfit, farklı zevklere hitap eden çeşitleriyle ortalama 170 kcal enerji içeriyor; enerjiden fakir, besin öğesinden zengin olma özelliği sayesinde iyi bir kahvaltı seçeneği oluyor. Farklı ülkelerden çeşitli araştırmacıların yaptıkları çalışmalar, tam tahıllı ürünlerin kilonun korunması ve yağlanmanın önlenmesi konusunda yarar sağladığını gösteriyor. Üstelik uzun vadede ideal kilonun korunması için de tam tahıl tüketiminin ne kadar büyük öneme sahip olduğunu kanıtlayan pek çok çalışma sonucu mevcut" dedi.

Durukan, sağlıklı kilonun korunması için dört unsurun küçük yaşlardan itibaren alışkanlık haline getirilmesinin faydalarına da değindi: "Çocuklukta kazanılan su ve süt içme, kahvaltı yapma ve tam tahılla beslenme alışkanlığı, yetişkin olduğumuzda sağlıklı bir kiloda olmamızı sağlıyor. Günün en önemli öğünü kahvaltı için içerdiği tam tahıl, vitamin ve mineraller nedeni ile güzel bir alternatif olan, sütle birlikte tüketilen tam tahıllı kahvaltılık gevrekler lezzetten ödün vermeden iyi hissetmek isteyenlere besleyici bir seçenek sunuyor".

www.nesfit.com.tr

www.facebook.com/nestlenesfit.tr