Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.

Nestle, "Paylaşılan Değer Yaratmak" Raporu ile "CR Reporting 2015"* Ödülünü Aldı

Basın Bültenleri'ne Geri Dön
Haz 10, 2015
Dünya’nın lider beslenme, sağlık ve iyi yaşam şirketi Nestlé, “Paylaşılan Değer Yaratmak” raporu ile global şirketleri geride bırakarak, kurumsal sosyal sorumluluk alanındaki dünyanın en prestijli raporlama ödüllerinden biri olan CR Reporting 2015’in “2013-2014 Yılında Yayımlanan En İyi Rapor” kategorisinde ödüle layık bulundu.

Nestlé’nin “Paylaşılan Değer Yaratmak” raporu CR Reporting 2015’in “2013-2014 Yılında Yayımlanan En İyi Rapor” ödülünü aldı. Raporlama alanında fikir önderi olan profesyoneller tarafından 5 bin bağımsız oy alarak ödüle hak kazanan Nestlé, kurumsal sosyal sorumluluk yaklaşımı ile “Beslenme, Su ve Kırsal Kalkınma” alanlarında küresel ve yerel sorunları ele alarak toplum için değer yaratıyor.

2007 yılından bu yana, küresel ölçekte finans odaklı olmayan raporlama alanında verilen ilk ve tek ödül olma özelliğini taşıyan CR Reporting’te oylamalar dünya’nın en saygın raporlama firmalarında çalışan profesyoneller tarafından yapılıyor. Oylamaya katılanlar, raporları içerik, iletişim, güvenilirlik ve kararlılık kriterlerine göre değerlendiriyor. Nestlé “Paylaşılan Değer Yaratmak” raporu, ele aldığı konulara gerçekçi ve bütüncül yaklaşımıyla, şirketin sürdürülebilirlik konusundaki hassasiyetinin net bir şekilde ortaya koyarak takdir toplamayı başardı.

CR Reporting Hakkında*

CR Reporting Ödülü (CR Reporting Awards – CRRA), kurumsal sosyal sorumluluk alanındaki yıllık ve küresel tek ödül olma özelliğine sahip. CR Reporting Ödülü finansal olmayan en iyi kurumsal raporun tespit edilmesini ve ödüllendirilmesini hedefliyor. 2007 yılından bu yana verilen bu ödül, kurumsal sosyal sorumluluk alanındaki en önemli kaynaklardan biri olan CorporateRegister.com tarafından düzenleniyor. CorporateRegister.com’un online veritabanında 167 ülkeden 60.000 finansal olmayan rapor bulunuyor ve bu veritabanına ücretsiz erişim mümkün.

Article Type