Sort by
Sort by

Nestlé ile “Çikolata Tadında Günler” MetroCity’de başlıyor!

Basın Bültenleri'ne Geri Dön

Nestlé Çikolatadan Çocuk Heykelleri MetroCity’de

Çikolata Tadında Günler” etkinlikleri 25 Şubat -6 Mart 2011 tarihleri arasında MetroCity’de gerçekleşecek. MSÜ’nin profesyonel heykeltıraşlarının hazırlayacağı yaklaşık 1 metre boyundaki “Çikolatadan Çocuklar” heykelleri ziyaretçilere tutkulu çikolata anları yaşatacak.

İstanbul’un gözde alışveriş merkezlerinden MetroCity, 100 yıldan fazladır Türkiye’de çikolata tutkunlarına benzersiz lezzetler sunan Nestlé ile bir hafta sürecek benzersiz bir çikolata etkinliğine imza atacak. MetroCity Alışveriş Merkezi’nde 25 Şubat – 6 Mart 2011 tarihleri arasında Mimar Sinan Üniversitesi’nden profesyonel 5 heykeltıraşın hazırlayacağı yaklaşık 1 metre boyundaki ‘Çikolatadan Çocuklar’ heykelleri görenleri mutlu edecek. Ayrıca yapılan heykeller Türkiye Omurilik Felçlileri Derneği” bünyesinde Türk sporcular tarafından oynanan “Tekerlekli Sandalye Tenisi”ne dikkat çekmek ve yardım toplamak amacıyla, 11 Mart Cuma gecesi  MetroCity’de düzenlenecek bir açık artırmada satışa sunulacak.

Çocuklar çikolata heykellerin yapımını izleyebilecek

ECE Türkiye Proje Yönetimi tarafından yönetilen MetroCity Alışveriş Merkezi’ndeki etkinliklerde ilk beş gün boyunca 11:00-19:00 saatleri arasında Nestlé çikolatadan heykellerin yapım çalışmaları ziyaretçiler tarafından canlı olarak izlenebilecek. Mutlu çocuklar konseptli ‘Çikolatadan Çocuklar’ heykelleri 11 Mart 2011 tarihine kadar MetroCity’de sergilenmeye devam edecek.

26 Şubat Cumartesi günü ise 14.30’da Nestlé Beslenme Uzmanı Ece Nevra Durukan’ın “Çikolatanın Mucizeleri” başlıklı sunumunu izleyebilirsiniz. Sunumda Durukan, çikolatanın gizli kalmış dünyasını katılımcılarla paylaşacak. Çikolatanın mutluluk vermesinin yanı sıra düzenli ve dengeli miktarda tüketildiği takdirde ne kadar yararlı olduğunu da bu sunumdan öğrenebilirsiniz.

5 Mart Cumartesi günü ise Nestlé Danışman şefi, ünlü şef Eyüp Kemal Sevinç ve ekibi tarafından 13.00-14.30 ve 15.30-17.00 saatleri arasında çikolata workshop’u gerçekleştirilecek. Workshopta katılımcılar Nestlé çikolatalarıyla nasıl harikalar yaratabileceklerini deneyimleyecekler. Migros’tan 5TL’lik Nestlé alışverişi yaparak katılabileceğiniz workshop’dan benzersiz çikolata tarifleri, hediyeler ve sertifikanızla ayrılacaksınız. Çikolata workshop’u harika bir gün geçirmek ve mutfağınıza yeni tatlar katmam için eşsiz bir fırsat.

Ayrıca AVM içine yerleştirilen boardlardan çikolata hakkında merak edilen bilgilere ulaşılacak ve aktivite suresince Nestlé standlarında çikolata tadımları ve sürpriz hediyeler tüketicileri bekliyor olacak. Müthiş çikolata kokusuyla geçireceğiniz Nestlé ile “Çikolata Tadında Günler” aktiviteleri MetroCity’de sizi bekliyor.