Sort results by
Sort results by

Beslenme konusunda sosyal sorumluluk projeleri uyguluyor musunuz?

Obezite, sosyal, ekonomik ve çevresel birçok etmenin katkısıyla oluşan önemli bir sorundur. Böyle bir halk sağlığı sorununu etkili bir şekilde çözmek için, multi-sektörel bir uygulamanın gerekli olduğuna ve bunu gerçekleştirmekte endüstrinin rolünün çok önemli boyutta olduğuna inanıyoruz.

Nestlé olarak ürünlerimizdeki yağ, tuz ve şeker oranlarını azaltmayı ilke edinen ilk şirketiz, ve sürekli olarak hem daha lezzetli hem de daha besleyici ürünler geliştirmeye devam ediyoruz.

Anlaşılır ve bilgi açısından, etiketlerimizi zenginleştirmek ve çocuklara yönelik pazarlama faaliyetlerimizi kısıtlamak için çalışıyoruz. Eğitim programları ve iletişim yoluyla sağlıklı yaşam tarzının uygulanmasına teşvik ediyoruz. Politikamızın parçası olarak, tüm dünyadaki obezite oranlarının düşürülmesi için ulusal ve uluslararası sağlık kuruluşlarıyla yakın işbirliği içerisinde çalışıyoruz.

Nestlé ayrıca dünya üzerinde 70 farklı ülkede ; çocukların beslenmenin ve fiziksel aktivitenin sağlıklı bir yaşam için gerekli olduğunu anlamalarını sağlama amacı güden “Nestlé Küresel Sağlıklı Çocuklar (Healthy Kids)” programını uyguluyor. Üniversite, sivil toplum kuruluşları ve kamu kurumlarıyla iş birliği içinde yürütülen bu programlarla tüm dünyada 10 milyondan fazla çocuğa ulaşılıyor. Türkiye’de bu program “ Beslenebilirim” adı altında Milli Eğitim Bakanlığı işbirliği ile 3. sınıf öğrencilerine ulaşıyor. Beslenebilirim Projesiyle ilgili daha fazla bilgiye proje sitemizden ulaşabilirsiniz.