Sort results by
Sort results by

Nestle neden emzirmeyi destekliyor?

Breastfeeding is best1 / 9

Anne sütü en iyisidir.

Anne sütünün yenidoğanlar ve bebekler için en ideal besin olduğuna inanıyoruz. Dünya Sağlık Örgütü’nün önerisine uygun olarak ilk altı ay yalnızca anne sütü ile beslenmeyi ve 6 aydan sonra besleyici ve tamamlayıcı besinlerle birlikte emzirmenin 2 yaş ve daha sonrasına kadar devam etmesini destekliyoruz. Daha fazla bilgi için tıklayınız.
The first 1,000 days2 / 9

İlk 1.000 gün: Hayati fırsat penceresi

Çocukların sağlıklı büyümesi ve tam potansiyeline ulaşabilmesi için doğumdan ikinci yaş günlerine kadar geçen ilk 1.000 gün boyunca iyi beslenmeleri büyük önem taşımaktadır. Bilimsel araştırmalarımız, yüksek kaliteli ürünlerimiz, eğitim programlarımız ve sağlık çalışanları için sağladığımız hizmetler ile bu kritik sürede annelerin ve çocukların sağlıklarına ve beslenmelerine katkıda bulunuyoruz. Bu konuda daha fazla bilgiye buradan ulaşabilirsiniz.
Nutritious complementary foods3 / 9

Besleyici tamamlayıcı gıdalar çocuğunuz için önemlidir

Altı aydan itibaren bebeklerin artan ihtiyaçlarını karşılamak üzere besleyici tamamlayıcı gıdaların sunulması önemlidir. Dünyanın bazı bölgelerinde çocukların beslenme düzenleri önemli besin maddelerini içerme konusunda zayıftır. Mikro besin güçlendirmesi konusundaki uzmanlığımızı kullanarak, çocukların beslenme düzenine besleyici bir katkı sağlamak üzere uygun fiyatlı güçlendirilmiş kaşık mamaları geliştirdik.
Supporting health professionals4 / 9

Sağlık Çalışanlarına Destek Olmak

Bebekler ve küçük çocuklar ile ilgili olarak ebeveynlere objektif beslenme önerileri sağladıkları için sağlık çalışanlarını destekliyoruz. Bağımsız Nestlé Gıda Enstitüsü (Nestlé Nutrition Insitute) bilimsel çalıştaylar ve sürekli profesyonel eğitimler sağlamaktadır. Bu enstütü, beslenme bilgisi konusunda dünyanın en büyük özel yayımcısı olarak anneler, bebekler ve küçük çocuklar için emzirme ve beslenme ile ilgili en güncel bulguları sağlayan kaynak olarak geniş çevrelerce kabul görmektedir. Bu konuda daha fazla bilgiye buradan ulaşabilirsiniz.
Responsible marketing5 / 9

Bebek mamaları için sorumlu reklam

Deneyimlerimizden çok şey öğrendik ve geçmişte uygulanan genel pazarlama standartlarının ötesine geçmeyi sorumluluk olarak kabul ediyoruz. Her gün, çocuklar için optimum beslenme sağlamak için uygulamalarımızı ve politikalarımızı daha iyiye taşımak üzere çalışıyoruz. Bu konuda daha fazla bilgiye buradan ulaşabilirsiniz.
Stringent policy and procedures6 / 9

Katı politika ve prosedürler

Bebek maması ürünlerini sorumlu bir şekilde pazarlamak için endüstri’de yer alan en sıkı politikalara ve prosedürlere sahibiz. Bunlara, bebek maması ürünlerinin pazarlaması konusunda uyguladığımız küresel politika, bebek beslenmesi bölümünde çalışan tüm çalışanlarımızın eğitilmesi, uygulamalarımızın düzenli olarak iç ve dış denetime tabi tutulması ile raporlama süreçlerinin uygulanması dahildir. Kendimizi, bu alanda sürekli olarak uygulamalarımızı iyileştirmeye adadık. Dağıtıcılarımız ve perakendecilerimizin ürünlerimizi sorumlu bir şekilde ve politikalarımız doğrultusunda pazarlamasına yardımcı olmak için çok sıkı bir çalışma içerisindeyiz. Bu konuda daha fazla bilgiye buradan ulaşabilirsiniz. Taahhütlerimizle uygun olmayan olası bir durum konusunda kaygınız mı var? Lütfen bizimle iletişime geçin. Bize yöneltilen tüm iddiaları ciddiye alarak soruşturduğumuzu bilmenizi isteriz.
Tell us if you have concerns7 / 9

Uygulamalarımız hakkında endişeleriniz varsa ‘Bize Söyleyin’

Taahhütlerimizle ilgili potansiyel bir uygunsuzluğa dair endişeniz mi var? Bize Söyleyin! Tarafımıza ulaşan tüm iddiaları ciddiye alıyoruz ve araştırıyoruz. Endişelerinizi bizimle buradan paylaşabilirsiniz.
 

FTSE4Good: Sorumlu iş yapmak

Bebek maması ürünlerinin sorumlu şekilde pazarlanması konusunda net kriterler belirten ilk sorumlu yatırım endeksi olan FTSE4Good'a dahil olan ilk ve şu ana kadar tek bebek maması üreticisi olmaktan gurur duyuyoruz. Bu durumu, bebek maması ürünlerini sorumlu bir şekilde pazarlama konusundaki çalışmalarımız ve bu konuya olan bağlılığımızın bir kanıtı olarak görüyoruz.
Constructive collaboration9 / 9

Yapıcı İşbirliği Hedefliyoruz

Yıllık paydaş toplantıları ve Paylaşılan Değer Yaratma Forumu ile anne, bebek ve küçük çocukların beslenmesi konusunda farklı sivil toplum kuruluşları ve çıkar grupları ile yapıcı işbirlikleri kurduk. Anne, bebek ve küçük çocukların optimal beslenme ve sağlıklarına katkı sağlama hedefimize yönelik ilgili tüm paydaşlarımızla yapıcı çalışmalar yürütmeye hazırız. Link: www.nestle.com/csv/what-is-csv/stakeholder-engagement/csv-forum
​​