Sort by
Sort by

Besleyici ve sürdürülebilir gıdalara yönelik yaklaşımımız

yemekhanede gülümseyen şef

Gıda ve iyi beslenme, kültürel kimliğin bir parçası olmanın yanı sıra herkesin sağlığı, iyi yaşamı ve ağız tadı için de çok önemlidir.

Dünya çapında hala çok fazla insan ya yeterince gıdaya ulaşamıyor ya da besin değeri sınırlı gıdalardan çok fazla tüketiyor.

Bu nedenle, daha besleyici ürünlere artan bir talep var. Nestlé, gıdanın gücünü ortaya çıkarmak ve gereksinimleri karşılamak için yorulmadan çalışıyor.

Bir gıda yenilikçisi olarak Nestlé, insanlara, sağlıklarını destekleyen daha fazla gıdayı keşfetmeleri ve bunlardan faydalanmaları için ilham verirken, daha iyi beslenme koşullarını erişilebilir hale getirmeye de özen gösteriyor. Hedefimiz besleyici, erişilebilir, uygun fiyatlı, güvenli, lezzetli ve sürdürülebilir ürünler üretmek.

2022'nin kasım ayında, 2022 Faaliyet Raporu'ndan başlayarak yıllık raporlarımızda küresel portföyümüzün besin değerini şeffaf hale getireceğimizi duyurduk.

Daha lezzetli ve sağlıklı yiyecekler sunma

Portföyümüz size ve dünyaya iyi ürünler sunarken, daima genişliyor ve çeşitleniyor. Ürünlerimizde şeker ve tuzu azaltmaya devam ederken, yeni ürünler çıkarmaya ve mevcutların içeriklerini genellikle tam tahıllar ve temel vitaminler gibi eksik kalan besin maddesi ve bileşenle daha da zenginleştirmeye odaklandık.

Geliştirdiğimiz birçok bitki bazlı yenilikçi çözüm, gezegenimizin refahına ve her gün Nestlé'ye güvenen ve onu tercih eden insanların sağlığına bağlılığımızı öne çıkarıyor. Her tüketicinin ürünlerimize erişebilmesini sağlamak için fiyatı makul, daha lezzetli ve daha sağlıklı ürünleri nasıl üretebileceğimizi sürekli düşünüyoruz.

Şeker ve tuzu azaltma

Ürünlerimizdeki şeker ve sodyum miktarını azaltmak, ürünlerimizin genel beslenme profilini iyileştirme çabamızın bir parçası. Araştırma ve Geliştirme ekiplerimizin çalışmaları sayesinde, içeriklerini yeniden formüle ederek, Nesquik gibi ürünlerimizin şeker oranını %5 azaltma hedefine ulaştık. Daha az şekerli ürünler geliştirmek için sürekli yeni şeker azaltma teknolojilerini takip ediyoruz.

Dünya Sağlık Örgütü'nün (WHO), gıda endüstrisine yönelik, ilgili yiyecek ve içecek kategorilerinde standartlaştırılmış sodyum seviyesi hedeflerinin benimsenmesi çağrısına yanıt olarak, Uluslararası Gıda ve İçecek Birliği'nin (IFBA) diğer üyeleriyle birlikte 2025 ve 2030 hedefleri belirleyerek bunlara uymayı taahhüt ettik.

sürdürülebilirlik-beslenme-laboratuvar çapında

Bilgi ve araştırmaya katkıda bulunma

Beslenme konusundaki araştırmalarımızı bilim dünyasıyla düzenli paylaşıyoruz. Nestlé Health Science aracılığıyla tıbbi konferanslara ev sahipliği yaparak beslenmeye ilişkin araştırmalarımızı ve tıbbi rahatsızlıkları tedavi etmenin veya önlemenin yeni yöntemlerini paylaşıyoruz. Nestlé Beslenme Enstitüsü ise, sağlık çalışanlarıyla yeni gelişmeleri paylaşıyor ve bilimsel tartışmalar düzenliyor.

Besin bilgilerinin paylaşılması ve sorumlu pazarlama

Araştırmalarımızın sonuçlarını beslenmeye ilişkin eğitimlerin yanı sıra tanıtım etkinlikleri ve halka yönelik kampanyalarda kullanıyoruz. Bunlar, daha belirgin etiketler kullanmadan, "Sağlıklı Çocuklar için Nestlé" gibi girişimler de dahil olmak üzere sağlıklı yaşam tarzlarını teşvik eden sorumlu pazarlamaya kadar uzanıyor. Ayrıca, gençleri gastronomi sektörüyle tanıştıran "Nestlé Worldchef Akademisi'nde" beslenme ve sürdürülebilirlik üzerine web seminerleri düzenledik ve Nestlé Health Science aracılığıyla "Nutrition Unlocked" podcast'leri yayımladık.

rejenerasyon-nhw-maggi-mymenuiq-araç çapında