Sort by
Sort by

Cumhuriyet Bizim Yuvamız

117 yıldır YUVAMIZ TÜRKİYE!
 
“Cumhuriyet tarihinin ilk global yatırımcılarından Nestlé Türkiye, 117 yıldır, ‘Cumhuriyet Bizim Yuvamız’ diyor.”
 
Nestlé; adımızın anlamı “yuva”. Cumhuriyetin bizim için anlamı ise birçok değer… O; bizim hürriyetimiz, eşitliğimiz, ilk adımlarımız, çocukluğumuz, mutluluğumuz, emeğimiz, özverimiz, ailemiz… O bizim dünümüz, bugünümüz ve yarınımız.
Türkiye’de yuvamızı Cumhuriyet’ten önce kurduk, Cumhuriyet ile daha çok bağlandık, sağlamlaştırdık.
 
Nestlé’de amacımız, bugünün ve gelecek nesillerin yaşam kalitesini artırmak için gıdanın gücünü ortaya çıkarmak.
 
Kurucumuz Henri Nestlé’nin, 1866 yılında İsviçre’nin Vevey kasabasında, anne sütü ile beslenemeyen bir bebeğin hayatını kurtarmak için dünyanın ilk süt bazlı bebek mamasını (Farine Lactée) geliştirmesiyle başlattığı mirası sürdürüyoruz. Kuruluşumuzdan günümüze kadar geçen 150 yılı aşkın sürede bünyemize yeni kategoriler ve yeni ürünler katarak istikrarlı bir şekilde büyüdük ve dünya gıda ve beslenme sektörünün lideri haline geldik. Bugün dünyanın lider beslenme, sağlık ve iyi yaşam şirketi olarak 188 ülkede, 344 fabrikamız 275.000 çalışanımız ile dünyanın neredeyse tüm ülkelerinde faaliyet gösteriyoruz. 2.000’den fazla markamız, her gün 1 milyarın üzerinde tüketicimiz tarafından tercih ediliyor.
 
Cumhuriyet Bizim Yuvamız!
 
Gönülden bağlı olduğumuz bu topraklarda tüketicilerimizle 1875 yılında bebek maması ürünümüzle adım atarak tanıştık. O tarihten bugüne toplumla kurduğumuz derin bağlarla faaliyetlerimize devam ediyoruz. Türkiye’deki ilk ofisimizi 1909 yılında İstanbul Karaköy’de açtık. Türkiye’den aldığımız ilhamla üreterek büyüdük, ilklerin öncüsü konumunda ilerleyerek köklerimizi daha da güçlendirdik. 
Cumhuriyet’le birlikte Türkiye’deki hizmet ağımızı İzmir, Samsun ve Trabzon temsilcilikleriyle genişlettik.
1927 yılında, Cumhuriyet’in ilk sanayi yatırımlarından biri olan Türkiye’deki ilk çikolata fabrikamızı İstanbul Feriköy’de açtık.
 
İş ortaklarımızla birlikte 7.000 kişiye iş imkânı sağlayan büyük bir aileyiz
 
Tüketicilerimizin sevgisi ve ilgisiyle asırlık yolculuğuna eşlik ettiğimiz Türkiye Cumhuriyeti’ne inovasyon, dijitalleşme ve sürdürülebilirlik alanındaki yeni yatırımlarımız ve üretimimizle değer yaratıyoruz.  Bugün Türkiye’deki 117. yılımızda, 3 bin kişiye doğrudan, 7 binin üzerinde kişiye dolaylı olarak istihdam sağlarken; 11 farklı kategoride 800’ü aşkın ürün ve 50’ye yakın markamızla hizmet veriyoruz.
 
Cumhuriyet Bizim Yuvamız > Components > First column