Sort by
Sort by

İklim değişikliğinin getirdiği sınama ciddidir ve büyümeye devam etmektedir. Nestlé, karbon ayak izini azaltmak ve en geç 2050 yılına kadar net sıfır emisyon hedefine ulaşmak için çok gayret göstermektedir.

Çevre üzerindeki etkimizi yönetmek için bütüncül bir yaklaşım benimsiyor; su idaresi, biyoçeşitlilik ve insan hakları dahil olmak üzere, iklimle ilgili konuları birlikte ele alıyoruz.

  • İklim değişikliğinin getirdiği sınamalar ciddi ve giderek artıyor. Nestlé'de en geç 2050 yılına kadar net sıfır emisyon hedefine ulaşmak için net bir yol haritası belirledi. Bu hedefi, işletmelerimiz, tedarik zincirlerimiz ve ürün portföyümüzde gerekli adımları atarak ve daha geniş toplumsal değişiklikleri savunarak gerçekleştireceğiz. Bugüne kadarki eylemlerimiz sonucunda en yüksek karbon emisyon değerlerini artık geride bıraktık.
    çocuklarıyla oynayan anne

 

Net sıfır emisyona doğru ilerlememiz

 
4milyon ton

Nestlé projeleri aracılığıyla 2018'den bu yana azaltılan sera gazı emisyonun (CO2e) miktarı Mutlak emisyonları 2025'e kadar %20, 2030'a kadar %50 oranında azaltacağız.

%63,7

2021'de kullanılan toplam elektrikteki yenilenebilir elektrik oranı 2025'e kadar tüm tesislerimizde, %100 yenilenebilir elektrik kullanacağız.

%97,2

2021'de birincil et, palm yağı, kağıt hamuru ile kağıt, soya ve şeker tedarik zincirlerimizde ormanlara zarar verilmeme oranı. Birincil tedarik zincirlerimizde bu oranı 2022'ye kadar %100'e çıkararak bu performansımızı sürdüreceğiz.

24,6milyon

2021'de dikilmesi planlanan ve 9,7 milyon ton CO2e'yi ortadan kaldıracağı tahmin edilen ağaçların sayısı