Sort by
Sort by

İyi beslenme, herkesin sağlığı ve zindeliği için esastır.

Uygun fiyatlı ve sürdürülebilir dengeli bir beslenmenin, bir kişinin yaşamının tüm aşamalarında sağlıklı kalması için ihtiyaç duyduğu tüm besinleri ve su ihtiyacını karşılaması gerekir.

Yine de dünyadaki birçok insan ya yeterince beslenemiyor ya da kısıtlı besleyici maddeler içeren çok fazla gıda tüketiyor. Bu da yetersiz beslenme, vitamin ve mineral eksiklikleri veya obezite gibi farklı yetersiz beslenme biçimlerine yol açıyor.

Küresel varlığımız, geniş portföyümüz ve Ar-Ge uzmanlığımızla, bu zorlukların üstesinden gelmeye yardımcı olmak ve bunu yaparken milyarlarca insanın ulaşabileceği lezzetli ve dengeli beslenme çeşitleri geliştirmek için iyi bir konumdayız.

Bu, anne ve bebek beslenmesi, sağlıklı yaşlanma, bitki bazlı ve evcil hayvan bakımı da dahil olmak üzere çeşitli yaşam evreleri ve ihtiyaçlarına yönelik portföyümüze yansıyor.

  • Dengeli ve sürdürülebilir beslenmeyi sağlama yaklaşımımız
    Odak noktamız ürünlerimizin besin değerini artırmak. İnsanların gıdada aradığı zevki korurken, insanları dengeli beslenmeye yönlendirmeye çalışıyoruz. Bunu uygun fiyatlı, besleyici ve sürdürülebilir şekilde üretilen ürünler sunarak yapıyoruz.
    Ürünlerimizi iyileştirme çabalarımıza örnek olarak protein, lif ve kepekli tahılların eklenmesi verilebilir. Aynı zamanda, kendi hedeflerimiz, uzman görüşlü besin profilleme sistemimiz ve Dünya Sağlık Örgütü’nün kılavuzları doğrultusunda şeker, tuz ve doymuş yağları azaltıyoruz.
    Nestlé, ebeveynlerin bebeklerinin optimal büyümesi ve gelişimi için en iyi beslenmeyi sağlamasına yardımcı olur.

Dengeli beslenme sunma konusundaki ilerlememiz

% 57
# 1

 

Daha sağlıklı çocuklar için Nestlé.

Nesiller boyunca insanlar markalarımızı evlerinin bir parçası olarak benimsedi. Onlara sorumlu ve sürdürülebilir bir şekilde daha sağlıklı ve lezzetli seçenekler sunmaya devam etmek istiyoruz. Markalarımıza güven duyma ve insanların yaşamlarında olumlu ve anlamlı bir etki yaratmaya yardımcı olma arzumuz bizi motive ediyor.