Sort results by
Sort results by

Hakkımızda

Amacımız

Amacımız, bugünün ve gelecek nesillerin yaşam kalitesini artırmak için gıdanın gücünü ortaya çıkarmaktır.

Biz İyi beslenme ve İyi yaşam şirketiyiz. Yaşamı iyileştirmek için gıdanın gücüne inanıyoruz. İyi gıda duyuları besler ve keyif verir. Çocukların sağlıklı büyümesine, hayvanların iyi gelişmesine, ebeveynlerin yıllara meydan okumasına ve herkesin hayatı dopdolu yaşamasına yardımcı olur. İyi gıda bizi bir araya getirir. İyi gıda aynı zamanda gezegenimize saygı duyar ve gelecek nesiller için kaynakları korur.

Nestlé’de sürekli araştırıyor ve yaşam kalitesini artırmak ve daha sağlıklı bir geleceğe katkıda bulunmak için sürekli olarak yiyecek, içecek ve beslenmeye dayalı sağlık çözümleriyle mümkün olanın sınırlarını zorlamayı hedefliyoruz. Enerji ve kaynaklarımızı, gıdanın gücünü ortaya çıkarmanın insanların ve evcil hayvanların yaşamında en büyük farkı yaratabileceği, çevreyi koruyup iyileştirebileceği ve hissedarlarımız ve diğer paydaşlarımız için önemli bir değer üretebileceği bir alana odaklıyoruz.

Markalarımız

Dünyaca bilinen, simgemiz haline gelen tatlardan yerel lezzetlere 2000’i aşkın markayla 187 ülkede faaliyet gösteriyoruz.

Hedeflerimiz

2030 yılı için çalışmalarımızı yönlendiren ve BM’nin Sürdürülebilir Kalkınma Modelini destekleyen üç kapsamlı hedef belirledik.

Bu alanda yaptığımız çalışmalar hakkında daha fazla bilgiyi Ortak Değer Yaratmak'da bulabilirsiniz.

 

hakkimizda

Bireyler ve Aileler için


50 milyon
çocuğun daha sağlıklı
yaşamasına katkıda bulunuyoruz.

Topluluklar için

Faaliyet gösterdiğimiz topluluklarda
yaşayan

30 milyon
kişinin refahını iyileştirmeye katkıda
bulunuyoruz.

Gezegenimiz için

Operasyonlarımızın çevreye etkisini
sıfıra
indirmeye gayret ediyoruz.

Değerlerimiz

Saygıya dayalı değerlerimizin yönlendirmesiyle, daha iyi ve sağlıklı bir dünyanın oluşumuna katkı sağlamak istiyoruz. Kurucumuz Henri Nestlé’nin 150 seneyi aşkın bir süre önce İsviçre’nin Vevey kasabasında geliştirdiği hayat kurtaran tahıllı mamayla başlattığı mirası sürdürüyoruz.