Sort by
Sort by

Hakkımızda

Kuruluş Hikayemiz

İnsan hayatına değer veren başlangıç öykümüz, 1866 yılında, İsviçre’de kurucumuz Henri Nestlé’nin, anne sütü ile beslenemeyen bir bebeğin hayatını kurtarmak için dünyanın ilk süt bazlı bebek mamasını geliştirmesiyle başladı. Halen merkez ofisimiz İsviçre’dedir ve resmi kayıtlarımız İsviçre’nin Vevey kasabasındadır. Aynı zamanda halka açık küresel bir şirket olarak, dünya çapında hissedarlarımızla birlikte ilerlemekteyiz. Hissedarlarımızın en büyük hisse payı ise yüzde biri geçmemektedir.

Bugün 188 ülkede, 275.000 çalışanımız, 344 fabrikamız ve 2.000’den fazla markamızla varlık gösterenen büyük küresel gıda şirketiyiz. Neredeyse dünyanın tüm ülkelerinde bugünün ve gelecek nesillerin yaşam kalitesini artırmak için gıdanın gücünü ortaya çıkarmak amacıyla var gücümüzle çalışıyoruz.

Türkiye’de tüketicilerimizle 1875 yılında tanıştık. İlk çikolata fabrikamızı İstanbul Feriköy'de, 1927’de kurarak Cumhuriyet tarihinin ilk global yatırımcılarından biri olduk.  O günden bugüne gönülden bağlı olduğumuz Türkiye’den aldığımız ilhamla üreterek büyüyor, Bursa’da yer alan 5 fabrikamızı düzenli yatırımlarla geliştiriyoruz. Ürünlerimizi 2.800 doğrudan çalışanımızla tüketicilerimize ulaştırıyor, iş ortaklarımız ve tedarikçilerimizle, ülke genelinde 7.000'den fazla kişiye istihdam sağlıyoruz. Nestlé Türkiye’de, yerli üretimi ve istihdamı destekleyerek yatırımlarımıza devam edecek; bireyler ve aileler, topluluklar ve gezegenimiz için yarattığımız faydayı büyütmeyi sürdüreceğiz. 
 

Amacımız

Amacımız, bugünün ve gelecek nesillerin yaşam kalitesini artırmak için gıdanın gücünü ortaya çıkarmaktır. Biz iyi beslenme ve iyi yaşam şirketiyiz. Yaşamı iyileştirmek için gıdanın gücüne inanıyoruz. İyi gıda duyuları besler ve keyif verir; çocukların sağlıklı büyümesine, hayvanların gelişmesine, ebeveynlerin yıllara meydan okumasına ve herkesin hayatı dopdolu yaşamasına yardımcı olur. İyi gıda bizi bir araya getirir. İyi gıda aynı zamanda gezegenimize saygı duyar ve gelecek nesiller için kaynakları korur.

Nestlé’de sürekli araştırıyor, yaşam kalitesini artırmak ve daha sağlıklı bir geleceğe katkıda bulunmak için sürekli olarak yiyecek, içecek ve beslenmeye dayalı sağlık çözümleriyle mümkün olanın sınırlarını zorlamayı hedefliyoruz. Enerji ve kaynaklarımızı, gıdanın gücünü ortaya çıkarmanın insanların ve evcil hayvanların yaşamında en büyük farkı yaratabileceği, çevreyi koruyup iyileştirebileceği, hissedarlarımız ve diğer paydaşlarımız için önemli bir değer üretebileceği bir alana odaklıyoruz.
 

Markalarımız

Dünyaca bilinen, simgemiz haline gelen tatlardan yerel lezzetlere 2.000’i aşkın markayla 188 ülkede faaliyet gösteriyoruz.

Hedeflerimiz

2030 yılı için çalışmalarımızı yönlendiren ve BM’nin Sürdürülebilir Kalkınma Modelini destekleyen üç kapsamlı hedef belirledik.
Bu alanda yaptığımız çalışmalar hakkında daha fazla bilgiyi Ortak Değer Yaratmak'da bulabilirsiniz.

hakkimizda

Bireyler ve Aileler için


50 milyon
çocuğun daha sağlıklı
yaşamasına katkıda bulunuyoruz.

Topluluklar için

Faaliyet gösterdiğimiz topluluklarda
yaşayan

30 milyon
kişinin refahını iyileştirmeye katkıda
bulunuyoruz.

Gezegenimiz için

Operasyonlarımızın çevreye etkisini
sıfıra
indirmeye gayret ediyoruz.

Değerlerimiz

Saygıya dayalı değerlerimizin yönlendirmesiyle, daha iyi ve sağlıklı bir dünyanın oluşumuna katkı sağlamak istiyoruz. Kurucumuz Henri Nestlé’nin 150 seneyi aşkın bir süre önce İsviçre’nin Vevey kasabasında geliştirdiği hayat kurtaran tahıllı mamayla başlattığı mirası sürdürüyoruz.