Sort by
Sort by

 

Anne sütü ile beslenemeyen bebeklerin hayata mümkün olan en iyi şekilde başlaması için çalışıyoruz.

 


 

Bebek Beslenmesi Markalarımız

 

 

Bu bizim kuruluş amacımız. Bilimsel formülümüz 150 yılı aşkın süre önce Henri Nestlé tarafından keşfedildi. Nestlé , anne sütü ile beslenemeyen bir bebeğin hayatını kurtarmak için dünyanın ilk süt bazlı bebek mamasını geliştirdi. Bugün hala dünyanın dört bir yanında sağlıklı nesiller yetiştirilmesine öncülük ediyoruz.

 

 

Önceliğimiz her zaman anne sütü!

Bebek beslenmesinde önceliğimiz her zaman anne sütü. Biliyoruz ki; anne sütü bebekler için en iyisi. Ve bunu bir asırı aşkın süre önce, kuruluşumuzda, kabul ettik. Henri Nestlé, bu hassasiyetimizden 1867 yılında kaleme aldığı “Bebeklerin Beslenmesi” adlı bilgilendirici broşüründe şu sözlerle bahsetti:

“İlk aylar boyunca anne sütü her zaman en doğal besin olacaktır ve imkânı olan her anne çocuğunu emzirmelidir.”

Bu doğrultuda Dünya Sağlık Örgütü'nün (DSÖ) yaşamın ilk 6 ayında bebeklerin yalnızca anne sütü ile beslenmesi, ardından yeterli, güvenli ve besleyici tamamlayıcı gıdaların yanı sıra 2 yaşına kadar sürekli emzirme önerisini destekliyor ve teşvik ediyoruz. Hem dünyanın hem Türkiye’nin en deneyimli üreticisi olmamıza rağmen bebekler için yaşama en iyi şekilde başlama yolu ve en iyi beslenme yöntemi olarak emzirmeyi görüyoruz.

Emziren anne
Anne ve çocuk
Anne ve çocuk
Yemek yiyen bebek

ÖNEMLİ UYARI

Bebekler için en iyisi anne sütüdür. SMA® 3 Devam Sütleri anne sütünün yerine geçmez. 1 yaşın üzerindeki çocuklar için devam sütüdür, bağımsız sağlık çalışanlarının önerisiyle kullanılmalıdır.