Sort by
Sort by

Communitas Awards’dan İki Ödülle Döndük

saglikliadimlar-odul
Basın Bültenleri'ne Geri Dön

Nestlé Türkiye olarak, topluma en duyarlı sosyal sorumluluk projelerinin ödüllendirildiği Communitas Awards’da iki ödüle layık görüldük. Nestlé Damak ve TEMA Vakfı ortaklığında yürütülen “Fıstığımız Bol Olsun” ve Millî Eğitim Bakanlığı iş birliğiyle hayata geçirilen “Sağlıklı Adımlar” projeleri “Kurumsal Sosyal Sorumlulukta Mükemmellik” kategorisinde ödüle sektörün en iyisi oldu.

nestle-bulten-1


Sürdürülebilirliği kurumsal amacı olarak gören, tüm stratejilerini “Ortak Değer Yaratma” anlayışı çerçevesinde kurgulayan Nestlé; “Fıstığımız Bol Olsun” ve “Sağlıklı Adımlar” projeleri ile Communitas Awards’da iki ödül kucakladı. Sosyal sorumlulukta topluma en duyarlı projelerin rekabet ettiği yarışmanın “Kurumsal Sosyal Sorumlulukta Mükemmellik” kategorisinin Etik ve Çevresel Sorumluluk dalında,  2011 yılından bu yana Nestlé Damak öncülüğünde ve TEMA Vakfı iş birliğinde süren ‘Fıstığımız Bol Olsun’; Fark Yaratmak dalında ise, 2012’den beri T.C. Millî Eğitim Bakanlığı ortaklığında yürütülen ‘Sağlıklı Adımlar’ projesi ödüllerin sahibi oldu. Nestlé’nin bireyler ve aileler, topluluklar ve gezegen için fayda yaratmak amacıyla ürettiği ve uzun yıllardır devam ettirdiği projeleri, sektör profesyonellerinden oluşan jürinin değerlendirmesiyle, bu yılın en iyileri arasında yerini aldı.

Uluslararası Pazarlama ve İletişim Profesyonelleri Derneği’nin (AMCP), 11 yıldır aralıksız düzenlediği Communitas Awards ödül programı Topluma Hizmet ve Sosyal Sorumluluk dünyasının küresel bazda en saygın ödül organizasyonları arasında yer alıyor.

Daha iyi bir gelecek vizyonu ile sınırları aşıp dünyaya dokunan projeler

Zeynep Sungu


Uluslararası alanda bir kez daha elde edilen başarıda tüm Nestlé Türkiye Ailesi’nin emeği ve hayallerinin olduğunu dile getiren Nestlé Türkiye Kurumsal İletişim ve Pazarlama Direktörümüz Zeynep Sungu, konuyla ilgili “Ödüle layık görülen projelerimizde, üst yönetimden saha çalışanlarımıza kadar tüm Nestlé Türkiye Ailesi’nin katkısı bunuyor. Gaziantep’te, 210 bin kişinin geçim kaynağı olan Antep fıstığında sürdürülebilir tarım uygulamaları ile verim ve kalitenin yükseltilmesini amaçladığımız Fıstığımız Bol Olsun projemizin, yerel sınırları aşarak dünyada başarı elde etmesi bizim için büyük bir gurur. Bununla birlikte çocukların dengeli beslenme ve fiziksel aktivite konularında bilinçlenmelerine ve sağlıklı alışkanlıklar kazanmalarına destek olmayı hedeflediğimiz Sağlıklı Adımlar projemiz ile ödüle layık görüldük.  Nestlé’nin, küresel çapta uyguladığı “Nestlé for Healthier Kids – Daha Sağlıklı Çocuklar için Nestlé” programının Türkiye’ye özel uyarlaması olan projemizin ülkemizde gerçekleştirilen yaratıcı çalışmalarının uluslararası bir jüride takdir edilmesi ayrıcalıklı bir mutluluk. Elde ettiğimiz bu başarılar, daha iyi bir gelecek vizyonuyla hayata geçirdiğimiz projelerle doğru yolda ilerlediğimizin en değerli göstergesi” dedi.