Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.

Obeziteye Karşı Hareket Zamanı Projesi

Projenin Amacı

Obeziteye Karşı Hareket Zamanı projesi, sürekli büyüyen obezite sorunu ile mücadelede, gün içerisinde yeterli miktarda su içmenin, sağlıklı beslenmenin ve egzersiz yapmanın önemi konusunda kamuoyunu bilinçlendirmeyi hedeflemektedir.

Projenin Kapsamı

Nestlé Pure Life, 2013’ten bu yana Türkiye Obezite Araştırma Derneği ile kol kola devam ettirdiği Obeziteye Karşı Hareket Zamanı projesiyle obeziteye önlem ve çözüm olarak topluma su içme ve spor yapma alışkanlıklarını aynı anda kazandırmak için çalışmalarını sürdürmektedir.

İlk yılında 30 milyon kişiye ulaşan Obeziteye Karşı Hareket Zamanı projesi kapsamında yapılan etkinlikler ile doğru beslenmenin, yeterli su alımının ve hareket etmenin önemi vurgulanmaktadır. 2015 yılında projenin elçiliğini üstlenen dünya serbest dalış rekortmeni milli sporcu Şahika Ercümen tüketilen günlük su miktarı arttığında insanların hayatlarındaki olumlu farklılığı hissedeceklerini ifade etmektedir. Su tüketimi ile ilgili seminerler veren Şahika Ercümen sporun ve hareket etmenin sağlık için önemini vurgulamaktadır. Uzmanlar da, su içmenin vücudun şeker dengesini düzene soktuğunu ve obeziteye karşı alınacak en basit önlem olduğunu vurgulamaktadır.

Proje Uygulama Alanı & Yöntemi

Nestlé Pure Life, Türkiye’nin çeşitli illerinde bilinçlendirici spor etkinlikleri düzenlenmekte ve suyun obeziteye karşı bilinmeyen faydaları hakkında bilgi vermektedir. Bunlara ek olarak, İstanbul Maratonu, İstanbul Yarı Maratonu ve Runatolia gibi önemli spor etkinliklerine de sponsor olarak ve destek vererek hem spora ilgiyi artırmak hem de obeziteye karşı harekete geçmeyi teşvik etmek için çalışmaktadır.

Proje kapsamında sosyal mecralar etkin bir şekilde kullanılmaya devam ediyor, Nestlé Pure Life’ın resmi Facebook hesabında su içmenin faydaları, uzman diyetisyenden sağlıklı yaşam önerileri ve egzersiz örnekleri paylaşılmaktadır. Buna ek olarak, kamuyu bilgilendirici viral filmler resmi Nestlé websitelerinde ve sosyal mecralarda gösterilmektedir.