Sort results by
Sort results by

Alternatif Malzemelerin Kullanımına Öncelik Ediyoruz

Alternatif malzemelere öncülük

Çeşitli sürdürülebilir ambalaj malzemelerini değerlendiriyor, geliştiriyor ve yeni ambalaj malzemelerinin ve çözümlerinin geliştirilmesinde sektörde diğer paydaşlarla iş birliği yapıyoruz.

  • Geri dönüştürülmemiş plastik yerine, gıda ürünleri için uygun geri dönüştürülmüş plastik kullanmak ve yenilikçi, sürdürülebilir ambalaj malzemelerinin daha hızlı geliştirilmesini sağlamak için 2 milyar İsviçre frangını bulan yatırım yapıyoruz. Plastik malzemelerin pek çoğunu gıda ürünlerinde kullanmak üzere geri dönüştürmek oldukça zordur ve dolayısıyla gıda ürünlerinde kullanılan plastik ambalaj malzemesi arzı oldukça sınırlıdır. Bu nedenle Nestlé olarak, pazar oluşturmak için 2 milyon metrik tona kadar gıdaya uygun geri dönüştürülmüş plastik malzeme satın almaya karar vermiş ve bu amaçla bugünden 2025 yılına kadar geçen süre içinde kullanılmak üzere 1,5 milyar İsviçre Frangını aşkın bir kaynak ayırıyoruz.
  • Ocak 2020 yılında duyurduğumuz 2 milyar İsviçre Frangı yatırım kapsamında, yenilikçi ambalaj çözümleri geliştiren teknoloji şirketlerine kaynak sağlamak üzere sürdürülebilir ambalaj girişim fonunu da hayata geçireceğiz.
  • Sürdürülebilir ambalaj malzemeleri geliştirmek, araştırma ve inovasyon çalışmalarını büyütmek için endüstri ortaklarıyla iş birliği yapmak üzere Nestlé Ambalaj Bilimleri Enstitüsünü kurduk. Bu enstitü aracılığıyla, şu anda yeni kâğıt bazlı malzemeler ve ayrıca geri dönüştürülebilir, biyolojik olarak parçalanabilen veya bozulabilen polimerler de dahil olmak üzere bir dizi yenilik üzerinde araştırmalar yapıyoruz.
  • Tüm ürünlerimizde geri dönüştürülmesi zor veya imkânsız olan plastik malzeme kullanmayı 2025 itibariyle dünya genelinde sona erdirmiş olacağız.
  • Su ürünlerimizde kullanmak üzere denizde biyolojik olarak çözünebilen ve geri dönüştürülebilen bir şişe geliştirmek için Danimer Scientific ile küresel bir ortaklık başlattık.
  • Su ürünlerimizde kullanılmak üzere %100 bio bazlı PET geliştirmeyi hedefleyen NaturALL Bottle Alliance'a katıldık.
  • Gıda ürünlerinde kullanıma uygun geri dönüştürülmüş malzemeler elde etmenin zorluklarının farkına vararak, gıda sınıfı geri dönüştürülmüş polipropilen üretmek için PureCycle Technologies ile bir iş birliği başlattık.