Sort by
Sort by

Geleceğe Güvenle Bakıyoruz

Nestle Kids. Nestle çalışanları ve çocuklarla fotoğraf çekimi

Hepimizin ortak gayesi sevdiklerimizle birlikte sağlıklı ve güvenli bir hayat sürmek. İşte tam da bu yüzden, birimizin bile başına birşey gelmesin isiyoruz. İş sağlığı ve güvenliğinde değer katan liderlik modelimiz ile biz sadece kendimizi değil çalışma arkadaşlarımızı ve sevdiklerimizi de koruyoruz.

Nestlé Türkiye’de de birincil önceliğimiz çalışanlarımızın iş sağlığı ve güvenliğidir. İş sağlığı ve güvenliği bir asrı aşkın süredir şirket kültürümüzün mihenk taşlarından biri. Nestlé için başarılı bir güvenlik kültürü de prensiplere dayanır ve güvenlikle yüksek performans için bu prensiplerin izlenmesi gerekir. Bu doğrultuda SHE (Safety, Health, Environment – Güvenlik, Sağlık, Çevre) kültürümüzü tüm çalışma alanlarımızda en üst yöneticilerimizden saha ekiplerimize kadar birlikte uyguluyoruz.

Nestle - Kids Work - Çocuklar ve Nestle çalışanları

“BAK”, SIFIR RİSK

Günlük rutinin bir parçası olan Nestlé’deki güvenlik kültürü çerçevesinde her birimizin birbirimizin lideri ve koçuyuz. Çalışma sürelerimiz kapsamında gözlemlediğimiz iş sağlığı ve güvenliği konusundaki eksiklerimizi birbirimize ve ilgili ekiplere bildirmekle yükümlüyüz.  Nestlé’de sıfır kaza için değil, sıfır risk için adım atıyoruz. Bu yaklaşım ile tüm Nestlé çalışanları hedef (ne gerçekleştirmek istiyorsun), gerçeklik (şu an da neler oluyor/yaşanıyor), seçenekler (alternatif düşünceler nelerdir) ve sonraki adımlar (nasıl bir yol izlenecek) olmak üzere dört ana noktada sorumludur. 

Çünkü Nestlé’de Biz Arkadaşımızı Koruruz!

Nestle - Kids Work

Sevdiklerimize sağlıklı ve güvende dönmek önceliğimiz

Çünkü Nestlé’de önceliğimiz her birimizin evlerine, sevdiklerine güvenle dönmesidir.  Çalışma arkadaşlarımızın en büyük öncelikleri arasında ise elbette çocukları yer alıyor. Nestlé’de iş sağlığı ve güvenliğini ebeveyn çalışanlar için bu kez de çocukları ile hatırlattık. 

Nestlé genel merkezde misafir olan 100 çocuğumuz CEO’muz Leszek Wacirz ile bir araya geldi. CEO’muz çocuklara sorduğu iki soru ile ailelerine ile duygusal bir mesaj verdi. Wacirz öncelikle “Anne ve babasını seven parmak kaldırsın” akabinde ise “Anne ve babasının sağlık ve güvenlik içinde olmasını ve eve dönmesini isteyenler parmak kaldırsın” dedi. Tüm parmakların havada olduğu etkinliğin devamında çocuklar iş güvenliği kahramanına dönüştü ve genel merkezdeki tehlikeleri belirleyerek, çözüm buldu. 

Nestle çalışanları ve çocuklar

Gökten 3 elma düşüren etkinlik

SHE kültürü kapsamında, iş sağlığı ve güvenliğinin çocuklarla birlikte pekiştirildiği, anne ve babalarının gururlu, çocukların mutlu, tüm genel merkez çalışanlarının ise enerji dolduğu gün Nestlé Türkiye’de unutulmaz anılara dönüştü.