Sort results by
Sort results by

Vizyon ve Taahhütlerimiz

Vizyon ve Taahhütlerimiz

Vizyonumuz; plastik dahil, ambalaj malzemelerimizin hiçbirinin atık olarak çöplere gitmemesi veya okyanus, göl ve nehirlere atılmamasıdır.

2018 yılında bir duyuru yaparak, ambalajlarımızın 2025 yılına kadar %100 oranında geri dönüştürülebilir veya yeniden kullanılabilir hale geleceğini taahhüt ettik. 2019 yılı Ocak ayında ise, atıksız bir geleceğe ilişkin genel vizyonumuzu ortaya koyduk ve taahhüdümüzü gerçekleştirmek için atacağımız somut adımları açıkladık.

Uygulanabilir tüm geri dönüşüm seçeneklerini değerlendirme konusunda kararlı olmakla beraber, %100 geri dönüşümün plastik atık sorununu çözmek için yeterli olmadığını biliyoruz. Sınırları zorlamamız ve daha fazlasını yapmamız gerekiyor. 

Ambalaj malzemelerimizin %100’ünün geri dönüştürülebilir veya yeniden kullanılabilir olması taahhüdümüzden yola çıkarak, daha önce geri dönüştürülmemiş plastik kullanımını 2025 yılına kadar üçte bir oranında azaltmayı amaçlıyoruz. Bunu gerçekleştirmek için, bir yandan yenilikçi ambalaj çözümlerinin daha hızlı geliştirilmesini sağlarken, diğer yandan da daha önce geri dönüştürülmemiş plastik yerine, gıda ürünleri için uygun geri dönüştürülmüş plastik kullanacağız. 

Atıksız bir geleceğe doğru yaptığımız bu dönüşümsel yolculukta, Sürdürülebilir Ambalaj Kurallarımızı takip ediyoruz. Ambalaj tasarımını geri dönüştürme ve genel çevresel performans açısından geliştirecek tüm yeniliklere ve gelişmelere uygulanan bu kurallar, yolculuğumuzu yönlendiriyor. 

Karmaşık ambalajlama problemlerini çözmek için tüm seçenekleri değerlendirmeye ve hemen şimdi etki edecek çeşitli çözümleri hayata geçirmeye kararlıyız. Plastik maddeleri geri dönüştürmenin uygun bir seçenek olmadığı yerlerde, tek kullanımlık plastik miktarını azaltmak ve geri dönüştürülebilir kâğıt bazlı malzemeler kullanmak amacıyla uygulamaya koyduğumuz - yeniden kullanılabilir veya yeniden doldurulabilir sistemler gibi - yeni ürün sunum sistemleri ve yenilikçi iş modelleri, bu çözümler arasında yer alıyor.

Yeni çözümleri hayata geçirirken, tüketicilerimizin sağlığından kesinlikle ödün vermeyeceğiz. Plastik ambalaj malzemeleri, gıda ürünlerinin ve içeceklerin tüketicilere güvenli bir şekilde sunulmasının yanı sıra gıda israfının ve atık miktarının azaltılmasında önemli bir rol oynamaktadır. Bu nedenle, değişiklik yapmadan önce alternatif seçenekleri dikkatli bir şekilde değerlendirmemiz gerekiyor. Gıda ve içecek ürünlerimizin güvenli ve kaliteli olması, ödün verilecek bir husus değildir.