Sort by
Sort by

NESQUIK®

NESQUIK® Opti-Start® ile süt onunla daha da faydalı

Nescafe

60 yıl önce süt içmeyi reddeden çocukların severek süt içebilmesi amacıyla geliştirilen NESQUIK®, Nestlé'nin çocuk beslenmesindeki köklü deneyiminin bir ürünü. NESQUIK® Toz çocukların bayıldığı çikolata tadı ve annelerin güvendiği içeriği ile hem anneleri hem çocukları mutlu ederken, aynı zamanda Opti-Start® içeriğiyle sütün faydalarını destekler.

Çocuğunuza kahvaltıda vereceğiniz NESQUIK®’li 1 bardak süt Opti-start® içeriği ile sütte bulunmayan D vitamini, demir ve çinko ile sütü daha da faydalı hale getirir. Çocuklarınızın güne iyi bir başlangıç yapmalarını sağlarken, günlük vitamin ve mineral ihtiyacının ortalama ¼’ünü güne başlarken karşılamış olur. Bunun yanında şekerden gelen enerji çocuğunuzun günlük enerji harcamasının %3’ünü geçmez. Çocuğunuz sütü severek içerken siz de besleyici bir seçenek sunmanın rahatlığını yaşarsınız.

SATIN AL

Opti-start®’lı NESQUIK® Toz ile kahvaltı şimdi tamam!

 

Kahvaltı günün en önemli öğünüdür. Gece boyunca ortalama 12 saatlik bir açlık yaşanır, uyurken açlık fark edilmese de vücut gece boyu çalışmaya ve enerji harcamaya devam eder. Sabah olduğunda ise bütün enerji ve besin depoları boşalmış olur. Gece uykusundan sonra vücudu ve beyni tekrar besin öğeleriyle ve enerji ile kahvaltıda doldurulmazsa halsiz ve sinirli hissetmeye başlanır. Böyle bir durumda çocuklarımızı düşündüğümüzde kahvaltı etmeden iyi bir okul gününe hazır olmaları mümkün olamaz. Bu yüzden çocuklarınızla kahvaltı savaşı yapmayın, onlara kahvaltıyı mutlaka sevdirin. Yapılan araştırmalarda kahvaltının:

  • Öğrenmeyi kolaylaştırmaya
  • Dikkati, verimliliği ve fiziksel dayanıklılığı arttırmaya,
  • Sağlıklı kilonun korunmasına yardımcı olduğunu gösteriyor.

Kahvaltı eden çocukların karmaşık problemleri daha kolay çözdükleri, daha neşeli oldukları, daha seyrek hastalandıkları ve okula devam oranlarının yüksek olduğu görülüyor. Çocuğunuzun daha kolay öğrenmesi, güzel karneler getirmesi için ona kahvaltı alışkanlığı kazandırdığınızdan emin olun.

NESQUIK® Süt:

Nescafe

Her gün düzenli süt ve süt ürünleri tüketilmesi çok önemlidir. 1 kutu (180ml) Nestlé NESQUIK® Kakaolu Süt, çocuğunuzun günlük kalsiyum ihtiyacının 25%’ini karşılar.

Detaylı bilgi ve yeniliklerden haberdar olmak için:

www.nesquik.com.tr

www.facebook.com/nesquikturkiye