Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.

Drogba’dan "Nestlé Kakao Planı"na destek

Basın Bültenleri'ne Geri Dön
Mar 15, 2016

Nestlé’nin dünyada en çok satan çikolata markası KitKat %100 sürdürülebilir kakaodan üretilen ilk global çikolatası oldu. Uzun yıllar Chelsea’de bir dönem de Galatasaray’da oynayan Fildişi Sahili’nin dünyaca ünlü futbolcusu Didier Drogba da sürdürülebilir kakao üretimi için hayata geçirilen Nestlé Kakao Planı’nı destekliyor. Nestlé, Didier Drogba Vakfı ile gerçekleştirdiği yeni ortaklık kapsamında Gagnoa’da bir devlet okulu inşa ediyor.

Nestlé’nin dünyada en çok satılan çikolatası KitKat, çiftçilik ile uğraşan toplulukların yaşamını iyileştirmeyi ve kakao çekirdeklerinin kalitesini arttırmayı hedefleyen Nestlé Kakao Planı çerçevesinde tedarik edilen %100 sertifikalı sürdürülebilir kakaodan yapılan ilk global çikolata markası oldu.

Nestlé, gerek Fildişi Sahili’ndeki çiftçi toplulukları gerekse ürünlerinin kalitesi açısından toplum ve çevre için sürdürülebilir değer yaratmaya büyük önem veriyor. Nestlé’nin kakao sürdürülebilirlik çalışmaları ile ilgili Fildişi Sahili’nde çekilen ve Nestlé Kakao Planı’nın üç bacağı olan daha iyi çiftçilik, daha iyi kakao ve daha iyi yaşamı açıklayan dört filmden birinde dünyaca ünlü futbolcu Didier Drogba da oynadı.

Drogba: “Nestlé ile ortaklıktan gurur duyuyorum”

Didier Drogba filmde, Nestlé’nin, sağlık ve eğitim alanlarında yoksul Fildişi Sahili vatandaşlarına destek veren Didier Drogba Vakfı ile hayata geçirdiği yeni ortaklığı anlattı.. Nestlé, Vakıf adına Drogba’nın Fildişi Sahili’nde doğduğu bölge olan Gagnoa’da bir devlet okulu da inşa edecek. Drogba, “Vakfımın Nestlé ile hayata geçirdiği ortaklıktan gurur duyuyorum. Bu, Fildişi Sahili’ndeki çocukların eğitimi ve yaşamında bir fark yaratmaya devam edecek” dedi.

Kampanya, KitKat’ın sahip olduğu YouTube, Twitter, Facebook ve Instagram kanalları üzerinden global ölçekte kullanılacak bir dizi zengin sosyal medya içeriği ile de güçlendirilecek. Kakao Planı kapsamında çocuk işçiliğin önüne geçmek amacıyla çocukların eğitime destek veren Nestlé bugüne kadar Fildişi Sahili’nde inşa ettiği 40’ı aşkın okul ile 10.000’i aşkın çocuk ve gence ulaştı.

İlgili bağlantılar

Didier Drogba ile, sürdürülebilirliğe giden yol: www.youtube.com/kitkat

Daha İyi Çiftçilik. Daha İyi Yaşam. Daha İyi Kakao: www.youtube.com/nestlecocoaplan

Daha fazla bilgi için: www.nestlecocoaplan.com

Nestlé Hakkında:

Dünyanın lider beslenme, sağlık ve iyi yaşam şirketi Nestlé’nin temelleri 1867 yılında İsviçre’nin Vevey kasabasında atılır. Kimyager olan şirketin kurucusu Henri Nestlé dünyanın ilk hazır bebek mamasını geliştirir. Farine Lactée” (sütlü un) ismi verilen bu ilk Nestlé ürünü, şirketin insanı ve sağlığı her şartta öncelikli tutma, bilimsel araştırma kalite, güven, gibi temel değerlerinin de bir sembolü olur.

Nestlé,  150 yılda yeni ürünler, yeni kategoriler ile istikrarlı bir şekilde büyümüş ve dünya gıda ve beslenme sektörünün lideri haline gelmiştir. Bugün Nestlé 500’e yakın fabrikası 339,000 çalışanı ile dünyanın neredeyse tüm ülkelerinde faaliyet göstermektedir.

4 kıtada 34 merkezde 5000 kişilik bir ekiple AR-GE çalışmaları yürüten Nestlé ve  AR-GE’ye her yıl yaptığı 1,7milyar doların üzerindeki yatırımla araştırma geliştirme konusunda da gıda firmaları arasında lider konumdadır. 1909 yılında,  ülkemize giren Nestlé Türkiye’nin en köklü gıda firmalarındandır.  1927’de Türkiye’deki ilk çikolata fabrikasını kurarak üretime başlayan Nestlé,  bugün 12 kategoride 800‘ ün üzerinde  ürünü ve 50‘ye yakın markasıyla faaliyet göstermektedir. Üretimini Bursa Karacabey ve Bursa Kestel’deki fabrikalarında gerçekleştiren, Nestlé Türkiye’de satılmakta olan ürünlerinin %92’sini Türkiye’de  üretmektedir. 105yıldır Türkiye’de faaliyet gösteren Nestlé bugün 3500  kişiye doğrudan, 5000’in üzerinde kişiye  dolaylı olarak istihdam sağlamaktadır. Nestlé, Türkiye’deki üretim üssünden başta Ortadoğu ve Kuzey Afrika olmak üzere bölge ülkelerine ihracat gerçekleştirmektedir.

Article Type