Sort by
Sort by

Google ve Nestlé, Android KitKat'ı sunar!

Basın Bültenleri'ne Geri Dön

ÖZEL ÖDÜLLER: 50 milyonu aşkın Android markalı KitKat pazara sunulacak.

Google, Android mobil işletim sisteminin en son sürümünün adı hakkında aylardır süren internet spekülasyonlarına, yeni işletim sistemini Nestlé'nin popüler çikolata ve gofret markasına ithaf edilerek 'Android Kitkat' olarak adlandıracağını açıklayarak son verdi.

Dünyanın en popüler mobil platformunun yaratıcıları, platformun son işletim sistemini 'Android Kitkat' olarak adlandırarak dünyanın en büyük gıda şirketi Nestlé ile işbirliğine gitti.

Tatlı temalar

Android, şirketin mühendisleri tarafından 2009'da Android Cupcake'in piyasaya çıkışından bu yana en son sürüm Andorid Jelly Bean'e kadar alfabetik sırada tatlı temalı isimler altında geliştiriliyordu.

'K' harfinin Nestlé'nin Kitkat'ına ithaf edileceği haberleri, en son sürümün 'Android Key Lime Pie' olacağını düşünen çoğu teknoloji yorumcusunu şaşırttı.

Android Pazarlama Direktörü Marc Vanlerberghe, "Android K sürümümüz için Android'in ilk günlerinden bu yana takımın favorisi olan bu leziz çikolatadan daha iyi bir isim hayal bile edemezdik." dedi.

SINIRLI ÜRETİM: Ödül olarak az sayıda Android robot şekilli KitKat gofretler de üretilecek.

Güçlü dijital duruş

Nestlé'nin Stratejik İş Birimleri, Pazarlama, Satış ve Nespresso'dan Sorumlu Dünya Başkan Yardımcısı Patrice Bula, "Dünyanın en popüler mobil platformu Android ile daha fazla Kitkat hayranının molalarından keyif almasına yardımcı olacak bu ortaklığı duyurmaktan heyecan duyuyoruz." dedi ve sözlerine devam etti:

"KitKat, hayran sayısı ve hayranları ile kurduğu ilişki açısından soysal medyada dünyanın ilk 10 hızlı tüketim markası arasında yer almaktadır. Biz de interaktif, yaratıcı marka kampanyaları ile güçlü dijital varlığımızı güçlendirmeye devam ediyoruz."

Android KitKat'ın piyasaya sürülmesine dikkat çekmek için Avustralya, Brezilya, Almanya, Hindistan, Japonya, Dubai, Rusya, Birleşik Krallık ve Birleşik Devletler dâhil 19 ülkede 50 milyonu aşkın özel markalı KitKat piyasaya sunulacak.

Paketler, tüketicileri sınırlı sayıda Google Nexus 7 tablet ve uygulamalar, oyunlar, müzikler, filmler, kitaplar ve daha fazlası için Google'ın çevrimiçi mağazası Google Play'de harcamak üzere kredi dâhil ödüller kazanma fırsatına sahip olacakları android.com/kitkat web sitesine yönlendirecek.

Seçili pazarlarda az sayıda Android robot şekilli KitKat da sunuluyor olacak.

İKİZLER: Nestlé'nin İsviçre Vevey'deki, genel merkezi (sol) ve Google'ın Mountain View, Kaliforniya'daki kampüsünde devasa Android KitKat heykelleri.

Tüketicilere daha yakın

Nestlé'nin Google ile marka ortaklığı, şirketin tüketicilerinin tercihlerini daha iyi anlamak ve onlara daha iyi cevap vermek üzere tüketicilerine yaklaşmak için dijital teknolojiden ve online içerikten faydalanma arzusunun bir göstergesidir.