Sort by
Sort by

"Mutfağın Ustaları" Yemek Yarışması Sonuçlandı

Basın Bültenleri'ne Geri Dön

Maggi’nin internet sitesinde düzenlenen ve 32 Blogger’ın katıldığı Maggi “Mutfağın Ustaları” yemek yarışması, Mest Restoran’da yapılan finalle sonuçlandı.

Dünyanın ilk bulyon markası Maggi, internet sitesinde düzenlediği ve 32 Blogger’ın katıldığı Maggi “Mutfağın Ustaları” yemek yarışmasını tamamladı. Her hafta birbirinden lezzetli ve değişik tariflerin sitede ve Maggi Türkiye facebook sayfasında da yer aldığı yarışma dört hafta sürdü ve jüri başkanlığını Lezzet Uzmanı Sahrap Soysal yaptı.

Blogger’lara her hafta farklı bir temanın verildiği yarışmada, katılımcılar çorba, tavuk ve et yemekleri, makarna ve tatlı tariflerini bu temaya göre hazırladılar ve www.yokmubitabakdaha.com adresine gönderdiler. Jüri başkanlığını Lezzet Uzmanı Sahrap Soysal’ın yaptığı yarışma Mest Restoran’da yapılan finalle sonuçlandı.

Birbirinden lezzetli ve yaratıcı tarifler arasında yapılan eleme sonucu finale kalan dört blogger “Aşkın Çikolata Hali” teması ile yarıştı. Geniş bir katılımla yapılan heyecanlı ve coşkulu finalde, Özge Bayram “A’la aşk pastası” tarifi ile birinciliği elde ederken, Aylin Türkşen Aysel “Çikolata Çanağında Aşk Patlaması” tarifi ile ikinci oldu. Tijen Aktay “Dört Renkli Beyaz Rüya” tarifi ile yarışmada üçüncü olurken MAGGI “Mutfağın Ustaları” yemek yarışmasında Zerrin Damgacı Tomruk “Çilek Hanım’ın Aşkı” tarifi ile dördüncü oldu.

Maggi, hanımların yemek ve mutfakla ilgili aradıkları tüm bilgileri yeni internet sitesi ve Facebook sayfasında sunuyor. Maggi marka sözcüsü ve Lezzet Uzmanı Sahrap Soysal’ın birbirinden leziz yemek tarifleri, yemek pişirmenin püf noktalarının videolarla anlatıldığı sitede Maggi ürünleri ile ilgili bilgiler ve beslenme konusunda merak edilen konular da yer alıyor.