Sort by
Sort by

Nestlé Çikolatayla Harikalar Yaratır

Basın Bültenleri'ne Geri Dön

Yüz yılı aşkın bir süredir ürettiği ‘harika’ çikolatalarla tüketicilerin gönlünde taht kuran Nestlé Çikolata, yepyeni iletişim kampanyasıyla çikolata sevgisini geçmişten günümüze taşıyor.

1875 yılından beri tüm dünyada ürünlerini çikolata severlerin beğenisine sunan, çikolata uzmanı Nestlé, "Nestlé Çikolatayla Harikalar Yaratır" iletişim kampanyasında; Türkiye’ye mal olmuş, kendi alanlarında yaptıkları başarılı çalışmalar ile pek çok insanın sevgi ve beğenisini kazanmış olan Çetin Tekindor, İbrahim Kutluay ve Hadise’yi bir araya getiriyor. Her biri kendi alanında ‘harikalar’ yaratan bu üç ismi bir araya getiren iletişim kampanyasıyla Nestlé; Türkiye’de Nestlé çikolataya duyulan ‘aşk’ın nesilden nesile hiç değişmediğini gözler önüne seriyor.

1927 yılında Türkiye’nin ilk çikolata fabrikasını kuran ve bizleri sütlü çikolata ile tanıştıran Nestlé’nin Türkiye ve dünyadaki köklü tarihinin de vurgulandığı yeni iletişim kampanyasında, her üç isim de çocukluklarına dönerek, Nestlé çikolatanın hayatlarında bıraktığı izi ve çikolataya duydukları sevgiyi izleyicilerle paylaşıyorlar. İş hayatlarında bugüne kadar elde ettikleri başarıları “meslek aşkı”na bağlayan Çetin Tekindor, Hadise ve İbrahim Kutluay çocukluklarından bugüne Nestlé’nin çikolatalarıyla yaşadıkları keyifli anların ise hiç değişmediğini dile getiriyorlar.

Köklü geçmişi, çikolatadaki uzmanlığı ve kaliteli ürünleri ile Türkiye ve dünyada en beğenilen çikolata markaları arasında yer alan Nestlé, hem “harika” çikolatalar üretiyor, hem de ürünleriyle çikolata severlere mutluluk ve keyif dolu "harika" anlar yaşatıyor.

Nestlé Çikolata’nın Türkiye’deki ilkleri:
Türkiye’nin ilk çikolata fabrikası 1927
Türkiye’nin ilk antep fıstıklı çikolatası, Damak 1933
Türkiye’nin ilk sürme çikolatsı, Chokella 1968

"Nestlé Çikolatayla Harikalar Yaratır" Reklam Filmi Künyesi:
Ajans: Lowe İstanbul
Yaratıcı Ekip: Ali Batı–Can Faga–Mustafa Ölemez–Ekin Arşiray–Tuba Ulu 
Müşteri İlişkileri Ekibi: Şerife Kırımlı–Özlem Kermen–Özlem Sayın
Stratejik Planlama: Pelin Aydın
Prodüktör: Tuğrul Karadeniz–Ahmet Uygun
Reklam Veren: Esin Tanık–Emre Kılıcal
Yapım Şirketi: Filmside
Yönetmen: Fernando Vallejo