Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.

Nestlé DAMAK şimdi de Çin’de

Basın Bültenleri'ne Geri Dön
Oca 24, 2016
Dünyanın ilk Antep fıstıklı çikolata markası Nestlé DAMAK’ın Türkiye’deki başarısı ülke sınırlarını aştı. Kısa süre önce Amerika Birleşik Devletleri ve Suudi Arabistan’ın önde gelen perakende zincirlerine giren Antep fıstıklı Nestlé DAMAK, Nestlé’nin, dünyanın en büyük e-ticaret platformu Alibaba.com ile yaptığı anlaşmayla şimdi de milyonlarca Çinli çikolataseverle buluşuyor.

İlk kez Türkiye’de üretilen, dünyanın ilk Antep fıstıklı çikolata markası Nestlé DAMAK, ABD ve Suudi Arabistan’ın ardından şimdi de yüz milyonlarca Çinli çikolataseverin beğenisine sunuluyor. Nestlé’nin, dünyanın en büyük e-ticaret sitelerinden ve Çin’de yerel ve uluslararası ticaret için en önde gelen çevrimiçi platformlarından biri olan Alibaba.com ile imzalanan ortaklık anlaşması ile Çin pazarına giren Nestlé Damak’ın diğer ülkelerde gösterdiği başarıyı Çin’de de tekrarlaması bekleniyor.

Çin pazarına yeni ürünler sunmak ve online üzerindeki satışları büyütmek için Çin’de Alibaba.com ile ortaklık anlaşması imzalayan Nestlé, ülkenin en büyük alışveriş sitesi ile pek çok ürününün yanında Nestle Türkiye tarafından 1933 yılından bu yana Antep fıstığı kullanılarak üretilen Nestle DAMAK çikolatasını da geniş bir dağıtım ağı ile buluşturuyor. Dünyanın en büyük nüfusuna ve en büyük ekonomilerinden birine sahip Çin’deki bu gelişmeyle birlikte Türkiye’de doğan DAMAK’ın küresel bir marka olması yolunda önemli bir adım daha atılmış oldu.

Article Type