Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.

Nestlé’den 150. yılına özel reklam kampanyası

Basın Bültenleri'ne Geri Dön
Şub 15, 2016

Dünyanın lider beslenme , sağlık ve iyi yaşam şirketi Nestlé’nin 150. kuruluş yıldönümünü dolayısıyla hazırladığı reklam kampanyası Mart başında yayına giriyor

1866 yılında temelleri atılan Nestlé’nin, kuruluşunun 150.yılını konu alan reklam kampanyası Mart başında yayına girecek. Publicis Yorum Reklam Ajansı tarafından hazırlanan reklam filmi, Nestlé’nin tarih boyunca her yaştan insanın hayatında nasıl yer aldığının gösterildiği kesitlere yer veriyor. Aynı Nestlé’nin öyküsünün başladığı şekilde, markaya adını veren Henri Nestlé’nin İsviçre’nin Vevey kasabasında bir bebeğin hayatını kurtarmasıyla başlayan reklam filminde, Nestlé’nin kuruluş felsefesinde yer alan ve o günden bu yana değişmeyen insan sağlığına karşı sorumlu ve duyarlı yaklaşımına da vurgu yapılıyor. Markanın ülkemizde fazla bilinmeyen güçlü ve yenilikçi temellerine özellikle referans veren kampanya filminde ayrıca, hayattan keyif almanın “beslenmekten” geçtiği, Nestlé’nin de 150 yıldır, insanların iyi beslenip, mutlu yaşaması için çalıştığı mesajları veriliyor.

Anne sütü alamayan bebekler için gıda alternatiflerinin olmadığı ve bu nedenle çok sayıda bebeğin hayatının tehlikede olduğu bir dönemde, Henri Nestle’nin yeni doğan bir bebeğin hayatını, kendi hazırladığı ‘farine lactée’ (sütlü un) bebek maması ile kurtarmasıyla, küçük kuş yuvası anlamına gelen Nestle markasının temelleri atılıyor. Bugün Nestlé, dünyanın 200‘e yakın ülkesinde, 13 farklı kategoriyle, her gün yaşları 0 ‘dan 100+ya kadar 1 milyardan fazla tüketiciye ulaşan, dünyanın lider beslenme, sağlık ve iyi yaşam şirketi konumunda. Marka Türkiye’de de 1909 yılından bu yana, 100 yılı aşkın süredir faaliyet gösteriyor.

REKLAMIN KÜNYESİ:

Reklamveren : Nestle Türkiye

Reklamveren Marka

Takımı : Zeynep Sungu, Özge Sarıoğlu Akdamar, Yaprak Kayalar

Reklam Ajansı : Publicis Yorum

Kreatif Direktör : Can Faga

Stratejik Planlama : Selda Sedes, Zeynep Bortaçina

Müşteri Yönetimi Takımı: Gözde Gülşen, Emre Küçüksöz

Prodüksiyon : Kala Yapım

Yönetmen: Hakan Yonat

PR Ajansı : Ogilvy PR

Article Type