Sort by
Sort by

Nestlé, Ortak Değer Yaratma Ödülü İçin Kısa Listeye Giren Üç Finalisti Açıkladı.

Basın Bültenleri'ne Geri Dön

Ortak Değer Yaratma Ödülü; beslenme, su veya kırsal kalkınma konularında kendi toplulukları için değer yaratan yenilikçi işlere veriliyor.

"Ortak Değer Yaratmak" yaklaşımı doğrultusunda Nestlé bir şirketin uzun vadede başarılı olması ve de paydaşları için ekonomik ve sosyal değerler yaratması için, bir bütün olarak toplum için değer yaratması gerektiğine inanıyor. Kazanan projeler bu yaklaşımın bir yansıması.

Bu yıl, 500.000 İsviçre Frangı değerinde ödül için yarışan üç proje ise şöyle:

- Honeycare: Bir Doğu Afrika firması olan Honeycare, Güney Sudan'da yaşayan 35.000 çiftçiye arıcılık mesleği konusunda eğitim veriyor.

- MSABI: Tanzanya'da bir sivil toplum kuruluşu olaan MSABI, ülkenin en büyük kırsal kalkınma, su, temizlik ve hijyen programlarından birini yürütüyor.

- Sanergy: Kenya'da bir sosyal girişim olan Sanergy, insan atıklarını toplayıp gübreye veya enerjiye dönüştürüyor.

Kazanan proje, bu yıl Ekim ayında İsviçre'de gerçekleşmesi planlanan Nestlé'nin her yıl düzenlediği  - CSV Forum- Ortak Değer Yaratma Forumu'nda açıklanacak. Her yıl forumda bir araya gelen sivil toplum örgütleri, sanayi ve yüksek eğitim kurumları temsilcileri nasıl ortak değer yaratılacağı konsepti çerçevesinde en iyi uygulamaları paylaşıyor ve tartışıyor.