Sort by
Sort by

Pfizer Nutrition Global Satın Alma Süreci Tamamlandı

Basın Bültenleri'ne Geri Dön

Nestlé, Pfizer Nutrition’ın satın alınmasıyla ilgili işlemleri tamamlayarak bebek beslenmesine yönelik global konumunu güçlendirdi. 11,85 milyar dolar tutarındaki satın alma işleminin tamamlanmasının ardından yaklaşık 4.500 Pfizer Nutrition çalışanının Nestlé’ye katılacağı entegrasyon süreci başladı.

Nestlé, düzenleyici kurumlarla ilgili sürecin pazarların çoğunda başarıyla sonuçlanmasının ardından, Pfizer Nutrition’ı satın alma işlemini 30 Kasım 2012 itibarıyla tamamladı. Böylece, yaklaşık 4.500 Pfizer Nutriton çalışanının Nestlé Nutrition’a katılacağı entegrasyon süreci de başlamış oldu.

Pfizer Nutrition’ın güçlü markaları ve ürün portföyü ile bulunduğu pazarlar, Nestlé’nin bebek beslenmesi alanındaki faaliyetlerini tamamlayacak. Pfizer Nutrition’ın satışlarının yüzde 85’i, nüfusu hızla artan gelişmekte olan pazarlarda gerçekleşiyordu. Nestlé gıda alanındaki küresel liderliğine eklediği bu yeni halka ile, anne babalara, çocuklarının hayata sağlıklı bir başlangıç yapabilmeleri için gereken besleyici gıdaları sunan güvenilir bir kuruluş olma yeteneğini daha da artıracak.

Nestlé, satın alma işlemiyle ilgili düzenleyici kurumların onay sürecinin halen devam ettiği Kenya, Güney Afrika ve beş Latin Amerika ülkesiyle ilgili diğer stratejik alternatifleri gözden geçirmeye devam ediyor.