Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.

Nestlé Yönetim Kurulu ve İcra Kurulu

Basın Bültenleri'ne Geri Dön
Haz 26, 2016

Nestlé S.A.’nın 6 Nisan 2017 tarihinde yapılacak 150. Olağan Genel Kurul Toplantısı’nda Yönetim Kurulu Başkanı Peter Brabeck-Letmathe, şirketin sözleşme hükümleri çerçevesinde yeniden başkanlık seçimi için aday olmayacaktır.

14 yıl İcra Kurulu üyeliği, 11 yıl CEO pozisyonu ve 12 yıl Yönetim Kurulu Başkanlığı olmak üzere Nestlé’de 50 yıldır görev almakta olan Sayın Brabeck-Letmathe, zorunlu emeklilik yaşına gelerek, Yönetim Kurulu’na ilişkin tüm görevlerini bırakacaktır

Yönetim Kurulu, 6 Nisan 2017 tarihinde yapılacak Yıllık Olağan Genel Kurul Toplantısı’nda Yönetim Kurulu Başkanlığı görevine Nestlé’nin şimdiki CEO’su Paul Bulcke’yi aday göstermeye karar vermiştir.

Bay Bulcke yeni görevine hazırlanmak için , CEO olarak sürdürmekte olduğu görevinden 31 Aralık 2016 tarihinde ayrılacaktır.

10 Nisan 2008 tarihinde CEO ve Yönetim Kurulu Üyesi olarak Nestlé’de göreve başlayan Paul Bulcke’nin 8 yıl süren başarılı liderliğinde, şirketimiz üstün performans göstermiş ve dünyanın önde gelen Beslenme, Sağlık ve İyi Yaşam Şirketi olma hedefine uzanan yolculuğunda ilerleme kaydetmiştir.

Yönetim Kurulu, Nestlé’nin Beslenme, Sağlık ve İyi Yaşam Şirketi olma stratejisini tekrar teyit etmiş ve Nestlé Health Science S.A. ve Nestlé Skin Health S.A.’nın 1 Ocak 2017’den itibaren Nestlé S.A. CEO’suna bağlı olarak çalışmalarını sürdüreceğini ifade etmiştir.

Şirketin uzun vadeli stratejisinin tekrar teyidi ile yapılması planlanan kurumsal entegrasyon ile birlikte Yönetim Kurulu, 1 Ocak 2017 itibariyle Ulf Mark Schneider’in Nestlé S.A.’nın yeni CEO’su olarak atanmasına ve 2017 Olağan Genel Kurul Toplantısı’nda Yönetim Kurulu üyeliğine seçilmek üzere aday gösterilmesine oybirliğiyle karar vermiştir.

Alman ve Amerikan vatandaşı olan 50 yaşındaki Ulf Mark Schneider, 2003 yılından bu yana Fresenius Grubu’nda CEO olarak görev yapmaktadır. Kendisi, St Gallen Üniversitesi’nde hem lisans hem de doktora eğitimini başarıyla tamamlamış olup Harvard Business School MBA programına da katılmıştır.

Diyaliz hastaları, hastaneler ve ayakta tedavi hastaları için nitelikli ürünler ve hizmetler sunan Fresenius Grubu, Sayın Schneider’ın önderliğinde son 13 yılda sağlıklı bir büyüme performansı göstermiştir. Bugün, 100’ü aşkın ülkede geniş ürün gamı, 220.000’in üzerinde çalışanı ve yıllık 28 milyar € civarındaki satış rakamlarıyla Fresenius, sağlık sektöründe dünyanın önde gelen şirketleri arasında yer almaktadır.

Kolay bir geçiş dönemi sağlamak amacıyla Sayın Schneider, 1 Eylül 2016 tarihinden itibaren Nestlé ailesine katılacaktır.

Hızlı tüketim ürünleri alanında son derece deneyimli bir isim olan Paul Bulcke’yle birlikte, yeni ekip, Nestlé’nin değer ve ilkeleri ışığında dünyanın lider Beslenme, Sağlık ve İyi Yaşam şirketi olma yolundaki hedefine ilerleyişini hızlandıracaktır.

Nestlé Yönetim Kurulu Başkanı Peter Brabeck-Letmathe: “Paul Bulcke’nin Yönetim Kurulu Başkanı, Ulf Mark Schneider’ın da yeni CEO olarak atanması ile, Yönetim Kurulu, Nestlé’nin dünyanın önde gelen Beslenme, Sağlık ve İyi Yaşam şirketi olma yolundaki yolculuğunda şirketin yetenek ve etkinliğini arttırmaktadır. Son derece donanımlı yönetici kadromuzla birlikte, Nestlé, git gide zorlaşan rekabet ortamına rağmen hem uzun vadede hem de kısa vadede performans hedeflerini yakalamak için mükemmel bir hazırlık süreci geçirmiş olacaktır.”

Nestlé CEO’su Paul Bulcke: “Yönetim Kurulu’na şahsıma Yönetim Kurulu Başkanlığı teklifinde bulunmalarından dolayı teşekkürlerimi sunuyor ve Nestlé’nin başarısını kesintisiz bir şekilde sürdürmek adına Ulf Mark Schneider ile birlikte çalışmayı büyük bir heyecanla bekliyorum. Ulf Mark Schneider, başarıları ve kanıtlnmış yetenekleri ile Nestlé’nin deneyimli yönetim ekibi ve kurum kültürüne çok iyi uyum sağlayacaktır.”

Ulf Mark Schneider: “Nestlé ailesine katılma fırsatını bana tanımış olmanızdan dolayı onur duydum ve gerçekten çok heyecanlandım. Nestlé, geçmişten gelen gurur verici mirası ve gelecek potansiyeli ile tam anlamıyla ikonik bir global şirkettir. Tüm dünyada tüketicilerin kişisel sağlığa daha çok önem ve özen göstermeye başladığı günümüzde, sektöründe lider global yiyecek ve içecek şirketi olan Nestlé, Beslenme, Sağlık ve İyi Yaşam vizyonuna doğru son derece hızlı bir ilerleme kaydedecektir. Nestlé ekibi ve Nestlé paydaşlarıyla birlikte çalışmaya başlayacağım günü sabırsızlıkla bekliyorum; hepimiz bu vizyonun gerçekleştirilmesi için çalışmaya devam edeceğiz.”

Article Type