Sort by
Sort by

Oyunu oyna, hasadı topla

Basın Bültenleri'ne Geri Dön

Damak, sizi Facebook oyununa davet ediyor…

Damak, Tema işbirliğiyle Facebook’ta düzenlediği “Fıstık Bahçem” yarışmasına katılarak hem kendi fıstık ağaçlarınızı yetiştirin, hem de kazandığınız puanlar sonucunda Gaziantep Fıstık Hasadı Şenlikleri’ne gidecek 10 şanslı kişiden biri de siz olun. Ayrıca oyun sıralamasında en yüksek puanı toplayan 100 kişiye, 1 aylık Damak çikolata hediye.

Damak, Türk fıstıklarının daha bol ve daha modern yöntemlerle yetiştirilmesi için üstlendiği misyonu sosyal medyaya da taşıdı. http://facebook.com/fistigimizbololsun adresine girip, antepfıstığı yetiştirmeye başlayan katılımcılar, 15 Eylül tarihine kadar topladıkları fıstık paralar karşılığındaki puanlarla hediyeler kazanacak.

Yarışmada en yüksek puanı toplayarak son seviyeye yükselen ilk 10 kişi; fıstık cenneti Gaziantep’te yüzyıllardır büyük ritüellerle düzenlenen ‘Fıstık Hasadı Şenlikleri’ne katılırken, 100 kişi ise bir ay boyunca yemeye doyamayacakları Damak çikolataların sahibi olacak.

Damak “Fıstık Bahçem” oyununa katılmak içinse yapmanız gereken tek şey, siteye girmeniz ve üye olmanız. Ardından kendi bahçenizde yetiştireceğiniz ağaçları sulamayı, gübrelemeyi, çapalamayı ve budamayı unutmayın yeter. Tıpkı gerçek hayatta olduğu gibi sanal dünyada da ağaçlar özen ve sürekli bakım ister. Oyun sırasında ekranın yanında görünen sincapsa sizlere yardımcı olacak.

Fıstığımız Bol Olsun

Türkiye’de bir yüzyılı geride bırakan ve “Paylaşılan Değer Yaratmak” yaklaşımı doğrultusunda hareket eden Nestlé, Damak markası ile TEMA Vakfı işbirliğiyle “Fıstığımız Bol Olsun” projesini hayata geçiriyor. Türkiye için çok önemli bir tarımsal değere sahip olan Antep fıstığı üretiminde kalite ve verimi artırmayı; ayrıca sürdürülebilir bir üretimle bölgedeki ekonomik refaha katkı sağlamayı amaçlayan “Fıstığımız Bol Olsun” projesinin uygulaması için Nestlé yaklaşık 1.500.000 TL’lik bir yatırım yapmayı öngörüyor.