Sort by
Sort by

NESCAFÉ bir kez daha Türkiye’nin en sevilen kahvesi seçildi

Türkiye'nin en sevilen kahvesi
Basın Bültenleri'ne Geri Dön

Nescafé, tüketicilerin gönülden bağlı olduğu markaları belirlemeyi amaçlayan Türkiye’nin Lovemark’ları araştırmasında en sevilen kahve markası seçildi.

MediaCat önderliğinde Ipsos tarafından 14’üncü kez gerçekleştirilen Türkiye’nin Lovemark’ları araştırmasında ödüller sahiplerini buldu. Araştırmaya kahve kategorisinin eklendiği 2015 yılından bu yana aralıksız olarak Türkiye’nin en sevilen kahvesi seçilen NESCAFÉ, 7'nci kez üst üste bu yıl da aynı ödülün sahibi oldu.

NESCAFÉ İş Birimi Genel Müdürü Necdet Kalkan konuyla ilgili şu açıklamada bulundu: “NESCAFÉ, 82 yıl önce çözünebilir kahveyi icat ederek yepyeni bir kategorinin doğuşuna öncülük etti. Aradan geçen sürede ise kahveseverlerin beklenti ve ihtiyaçlarını yakından takip ederek yenilikçi ve öncü rolünü sürdürdü. Bugün günlük yaşamda ikonik ve sevilen anlarla özdeşleştirilen NESCAFÉ insanlara tam istedikleri şekilde bir fincan kahve hazırlama fırsatı sunuyor. Samimi, erişilebilir ve günlük hayatın parçası haline gelmiş bir marka olarak, kahveseverlerin gönlünde yer ettiğimizi gösteren bu ödülü yedinci kez almaktan büyük mutluluk duyuyoruz.”

Araştırma Yöntemi

Türkiye’nin Lovemark’ları 2021 araştırması MediaCat önderliğinde Ipsos tarafından, bilgisayar destekli telefon görüşmeleri tekniği (CATI) yöntemiyle gerçekleştiriliyor. Araştırma sonuçlarının mevsimsellik etkisini azaltmak üzere araştırma periyodu geniş tutuluyor. 2021 yılında araştırma Mart-Ağustos 2021 tarihleri arasında gerçekleştirildi. Bayram ve resmi tatillerde CATI sahası yapılmadı. Etkin bir anket tasarımı adına sorgulanan kategoriler ikiye ayrılarak homojen yapıda iki test grubundan veri toplandı. Türkiye temsili çalışmada, 15-55 yaş arası yüzde 50 kadın ve yüzde 50 erkek, toplamda 2 bin bireyle görüşüldü.